Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Як Ілон Маск "допоміг" ексголові Харківської обладміністрації стати доларовим мільйонером

Олексій Кучер намайнив до губернаторства 77 біткоїнів.

Вчора біткоїн оновив історичний максимум, що зробило ексглаву Харківської ОДА доларовим мільйонером.

Колишній голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер задекларував 77 біткоїни в щорічній декларації, яку він опублікував 12 січня на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Тоді Кучер їх оцінив в 13 102 033 гривень.

17 лютого криптовалюта  досягла історичного максимуму — 52 594 долари за одиницю. Тож, 77 біткоїнів Кучера коштують  4 049 738 доларів (якщо переводити в гривні, сума становить трохи більше 113 мільйонів гривень). Сьогодні, 18 лютого, біткоїн впав до 51 534 доларів, але колишній голова Харківської ОДА все одно залишається валютним мільйонером.

Згідно з декларацією, у 2020 році на посаді голови Харківської ОДА Кучер заробив 517 797 гривень. Його заощадження склали 84 000 доларів (це — 2 343 919 гривень) та 255 000 гривень, дружина зберігає 200 000 доларів (або 5 580 760 гривень) і 49 000 гривень. Загальна сума накопичень — понад 8 мільйонів гривень.

У той же час перед призначенням Олексій Кучер не вказав джерел доходу своєї сім'ї за 2018 рік. Він був досить успішним адвокатом: захищав друга сина Арсена Авакова Володимира Литвина, який фігурував  скандалі з рюкзаками, підозрюваного в рейдерстві Олега Ширяєва, ексчиновників Харківської міськради Бориса Бароніна (звинувачення в участі в "кооперативній схемі") і Романа Сальникова. За той же 2018 рік Кучер задекларував 3 квартири, 4 автомобілі, офіс та 77 біткоїнів.

20 липня 2020 року НАПКА повідомило, що почало перевірку декларацій 13 топ-чиновників, зокрема  голови Харківської ОДА Олексія Кучера. На той час сім'я Кучера переїхала до будинку в одному з найдорожчих котеджних селищ Харкова "Лісовий". Мінімальна вартість такого особняка "під ключ" — півмільйона доларів.

Результати перевірки НАПКА по Кучеру не озвучені досі.

Як писав KHARKIV Today, через місяць після місцевих виборів на засіданні Кабміну погодили звільнення Олексія Кучера з посади голови Харківської ОДА. Тоді ж уряд узгодив нового кандидата на цю посаду — Айну Тимчук.

Нагадаємо, через місяць після того, як президент звільнив Олексія Кучера з посади голови ХОДА, він подав декларацію перед звільненням. Відповідно до неї, Кучер продав в червні і жовтні два автомобілі, у травні — квартиру. Його дружина купила автомобіль майже за два мільйони гривень.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.