Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

15 січня, 2021 - 12:46

Водохрещення під час локдауну: як буде проходити освячення води в Харківській області

Фото: Михаил Кучнев.
За дотриманням карантинних правил на території храмів стежитиме поліція.

Незважаючи на локдаун, храми для парафіян не закривають. 18 і 19 січня служби і освячення води будуть проходити в храмах і на водоймах.

18 і 19 січня, на Водохрещення, харків'яни зможуть прийти до храмів на службу і освячення води. Серйозних змін через введення локдауну не буде.

У храмах ПЦУ Київського патріархату пускатимуть парафіян, але з обмеженнями і в масках. Чи буде служба на вулиці, поки не відомо. Інформацію про це єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан пообіцяв повідомити пізніше.

У храмах, які відносяться до УПЦ Московського патріархату, все буде проходити за традицією, без жорстких обмежень. Поліція буде контролювати кількість парафіян, які заходитимуть до храму чи перебуватимуть на подвір'ї, наявність у них масок і дотримання соціальної дистанції. Про це KHARKIV Today повідомив секретар Харківської єпархії УПЦ Московського патріархату Михайло Кіт.

"Храми не зачиняються. До храму пустять парафіян, але ту кількість, яку дозволяє площа храму. Освячення на вулиці і в храмі — з дотриманням дистанції і всіх вимог: в закритих приміщеннях більш суворі правила — велика площа на людину, на вулиці — менш суворі. Для цього в храмі буде поліція. Ми ж не будемо рахувати людей. Хтось стоятиме на вході і контролюватиме, скільком людям належить зайти до храму: одні освятили воду, вийшли, інші зайшли. Уже давно масковий режим обов'язковий", — пояснив Кіт.

Освятити воду парафіяни зможуть 18 січня (з середини дня) і 19 січня протягом дня). У храмах Харкова може бути різниця в часі початку служби. Також освячувати воду в ці дні будуть на водоймах і джерелах.

"Одні починають о 7 годині ранку службу, закінчують десь о 10:30 і відразу освячують воду. Інші — о 8:00, значить, освячення почнеться об 11:30. Ми не даємо приписи храмам, у скільки починати службу. Це все вирішує настоятель в кожному храмі, враховуючи специфіку, можливість дістатися до храму (один храм — поруч з метро, до ​​іншого храму — йти пішки, тому це все враховує настоятель). На всіх джерелах, як і в минулому році, будемо освячувати", — сказав секретар Харківської єпархії.

Як писав KHARKIV Today, у минулому році священики Української православної церкви Московського патріархату проводили служби на семи джерелах в Харкові — в Саржиному яру, на Клочківській, Тюрінці, Тимурівців, Джерельній, річці у Великій Данилівці, в мікрорайоні Вишневому на Жуковського.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.