Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

29 квітня, 2020 - 11:07

Влітку в Україні запустять в обіг 10-гривневі монети

Нацбанк запустить в обіг 5 мільйонів 10-гривневих монет.

Нацбанк запустить в обіг 5 мільйонів 10-гривневих монет.

Розрахуватися монетою в 10 гривень в Україні можна буде з 3 червня. Про це повідомили в Національному банку України.

"На першому етапі Національний банк планує ввести в обіг понад 5 мільйонів 10-гривневих монет, які будуть розподілені між підрозділами Національного банку в регіонах. Тому з 3 червня 2020 року банки зможуть отримувати оновлені грошові знаки в Національному банку і видавати їх своїм клієнтам. Людям не потрібно спеціально обмінювати банкноти номіналом 10 гривень в оборотні монети цього номіналу. Вони зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і попередніми банкнотами цього номіналу",

Розрахуватися монетою в 10 гривень в Україні можна буде з 3 червня. Про це повідомили в Національному банку України.

"На першому етапі Національний банк планує ввести в обіг понад 5 мільйонів 10-гривневих монет, які будуть розподілені між підрозділами Національного банку в регіонах. Тому з 3 червня 2020 року банки зможуть отримувати оновлені грошові знаки в Національному банку і видавати їх своїм клієнтам. Людям не потрібно спеціально обмінювати банкноти номіналом 10 гривень в оборотні монети цього номіналу. Вони зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і попередніми банкнотами цього номіналу",  —  розповіли в НБУ.

Нова 10-гривнева монета буде легкою і невеликою за розміром. Вона виготовлена ​​з цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. Від оборотних монет номіналом в 1, 2 і 5 гривень вона буде відрізнятися збільшеними розмірами (діаметр, товщина). На бічній стороні монети буде спеціальне велике рифлення.

На реверсі 10-гривневої монети зображено портрет гетьмана Івана Мазепи, на аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети.

Станом на 01 квітня 2020 року в обігу перебувало 179 мільйонів 300 тисяч банкнот номіналом 10 гривень.

 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.