Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

24 січня, 2021 - 20:00

Виставу "наосліп" покажуть актори Харківського театру для дітей та юнацтва

Спектакль с тифлокомментарием
Актори Харківського театру для дітей та юнацтва підготували історію для маленьких глядачів з порушеннями зору.

У перший день після локдауну Харківський театр для дітей та юнацтва представить інклюзивний спектакль з тифлокоментарем для людей з вадами зору та сліпих глядачів.

Вистава режисера Олександра Ковшуна "УФТІ-ТУФТІ" —  це душевна і дуже затишна історія про дівчинку Люсі, яка весь час втрачала свої шкарпетки і хусточки, а після зустрічі з пралею Їжачихою на ім'я УФТІ-ТУФТІ Люсі стала охайною. Під час подорожі лісом дівчинка познайомилася з дивовижними героями.

Цього разу історія буде супроводжуватися тифлокоментарем — це спеціальні голосові підказки для сліпих і слабозорих глядачів. Вони почують те, що могли б побачити.

Уфти-Туфти
Фото надано Тетяною Цвілою

Озвучить тифлокоментар артист і режисер Харківського театру для дітей та юнацтва, викладач кафедри медіакомунікацій ХНУ ім. В. Н. Каразіна Анатолій Подорожко. Його голос знайомий багатьом харків'янам: він звучить в харківському метрополітені. А ще Анатолій Васильович — відомий радіоведучий і його досвід незамінний для роботи з тифлокоментарем.

Уфти-Туфти
Фото надано Тетяною Цвілою

Такий коментар, як правило, подається до спеціального пристрою — як для синхронного перекладу, але цього разу буде звучати на весь зал. У театрі запропонують всім зануритися в незвичайний світ — глядачі без порушення зору зможуть взяти маски на очі. Одягти їх можна буде ще до вистави — в холі театру розташована виставка фігурок — точних копій відомих всьому світу архітектурних споруд. Вони роздруковані на 3D-принтері і супроводжуються описом шрифтом Брайля.

За словами директора Харківського театру для дітей та юнацтва Тетяни Цвілої, такі спектаклі будуть для театру звичним явищем:

"Інклюзивний спектакль — це не експеримент для Харківського театру для дітей та юнацтва. Це один з векторів розвитку театру. Виставу "УФТІ-ТУФТІ" вже бачили глухі і слабозорі глядачі в перекладі на жестову мову".

Уфти-Туфти
Фото надано Тетяною Цвілою

Цвіла каже, що з часом інклюзивні спектаклі увійдуть до репертуару театру, що для Харкова поки що новинка.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.