Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Він просив поховати по-православному": собор під час відспівування Геннадія Кернеса не закриватимуть

Фото: KHARKIV Today
Відспівування в Благовіщенському соборі буде тривати близько сорока хвилин.

Відспівування пройде за православними традиціями.

23 грудня о 7:00 у Благовіщенському соборі розпочнеться відспівування Харківського міського голови Геннадія Кернеса. Воно триватиме близько 45 хвилин. Собор закритий для парафіян не буде, проте в ньому зможе перебувати обмежена кількість людей через карантин. Про це повідомив KHARKIV Today секретар Харківської єпархії Михайло Кіт.

Чи будуть це тільки близькі чи звичайні жителі міста, поки неясно.

"Рівно о 7 годині ранку. Приблизно хвилин 40-45. О 8 годині його вже хочуть забрати, щоб о 9 годині виставити тіло для прощання з жителями міста. Тому так рано починається. О 13.00-13.30 потрібно бути на кладовищі, тому що починаються сутінки", — пояснив Михайло Кіт.

З 19 грудня в Україні діє карантинне обмеження — релігійні заходи дозволено проводити тільки за умови, якщо в соборі на п'ять квадратних метрів знаходиться одна людина. На відспівуванні очікують багато людей, але хто зможе перебувати в храмі, поки неясно. Це — питання до міськради, каже секретар Харківської єпархії. За громадським порядком стежитимуть правоохоронці. Закривати собор не планують.

"Я знаю, що собор не буде закритий. В залежності від того, скільки гостей буде. А гостей буде дуже багато. Наскільки це буде масово, в зв'язку з карантином, який 19 числа встановлено. Ми будемо служити традиційне погребіння. А там нехай вже відповідні служби займаються цим питанням. Той, хто захоче, прийде заздалегідь і все одно потрапить", — сказав Михайло Кіт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У зв'язку з похороном Кернеса в середу оголосять жалобу і перекриють центр

 

Обряд буде традиційним. За словами секретаря Харківської єпархії, Кернес хотів, щоб все пройшло за православними традиціями.

"Я знаю, що о 5:30 буде перекритий центр і пускатимуть за спецперепустками, які видає міськрада. Наскільки це буде масово, про паркування — я не можу сказати. З одного боку, ми не можемо насильно обмежувати жителів міста, які захочуть прийти до собору пом'янути Геннадія Адольфовича,  а з іншого боку, якщо пустити все на самоплив, може бути стовпотворіння, — пояснив Кіт. — Це чисто православне відспівування. Нічого нового тут не буде, просто з вимовою імені новопреставленого. Решта — як людину відспівують століттями. Сказати, що щось буде особливе, ні. Він так і просив — поховати його по-православному. Тому, не відступаючи від традицій, ми повністю будемо ховати за православними традиціями".

Як писав KHARKIV Today, Харківський міський голова Геннадій Кернес помер 17 грудня вночі в німецькій клініці "Шаріте". Причиною стали серйозні ускладнення після коронавірусу, які порушили роботу життєво важливих органів і систем організму.

Кернеса поховають 23 грудня. Спочатку пройде відспівування в Благовіщенському соборі. Після цього, о 9:00, розпочнеться церемонія прощання з мером в Харківському національному академічному театрі опери та балету імені Лисенка. Вона триватиме до 13:00. Поховають Кернеса на кладовищі № 2, похорони почнуться орієнтовно о 13:30.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.