Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Відпочинуть вдома: коли в Харкові відкриються дитячі табори?

Приватні табори готові приймати дітей з кінця червня — початку липня.

Літній відпочинок школярів — під питанням. З 22 червня МОЗ прийме рішення про те, відкривати чи ні оздоровчі бази відпочинку для дітей. Приватні табори готуються почати зміну раніше, але комунальні, швидше за все, не відкриються зовсім.

Дітям краще відпочити вдома — до такої думки схиляються чиновники всіх рівнів. Головний санітарний лікар боїться кишкових інфекцій, які, на його думку, приведуть дітей прямо в охоплені коронавірусом інфекційні лікарні, а в Харківській ОДА вважають, що не встигнуть провести всі належні за законом тендерні процедури.

Оздоровлення не відбудеться

У 2020 році комунальні та відомчі оздоровчі табори в області могли прийняти більше 114 тисяч дітей. Зараз якраз мала бути в розпалі перша зміна. Епідемію та карантин внесли свої корективи: дитячі табори пустують, а їх співробітники нервово відбиваються від питань батьків про те, коли і за яку суму можна буде придбати путівку.

"Ви телевізор дивитеся? Ну як я можу вам сказати, коли ми відкриємося, якщо там самі ще нічого не знають. Як тільки нам дозволять, тоді і запрацюємо", — відповідає по телефону співробітниця табору "Сонячний" у П'ятихатках, який належить Південній залізниці.

Неспокійний стан співробітників оздоровчої сфери зрозуміти просто: з коридорів влади до них доходить дуже суперечлива інформація.

"Дитячі табори в цьому році будуть працювати, але потрібно ретельно продумати правила", — заявляє президент Володимир Зеленський на нараді 9 червня.

лагерь
Активності в таборах збираються переносити на свіже повітря. Фото:  Boiko Camp

Через кілька днів прем'єр-міністр Денис Шмигаль висловився з приводу шкільного літнього відпочинку, але його думка — протилежна президентській.

"У мене великі сумніви в доцільності відкриття таборів в цьому році", — заявив голова уряду 11 червня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назад, до садочку: дітей в рази менше, тільки в трьох районах закупили сучасні термометри

Минулого тижня чиновники Харківської облдержадміністрації брали участь у всеукраїнській нараді з Мінсоцполітики, яка стосувалася оздоровчої теми. Вирішили, що в цьому році підготують 26 звичайних та 16 денних таборів. Заступник голови Харківської облдержадміністрації Євгеній Грицьков вважає, що, незважаючи на підготовку, в цьому році табори школярів не приймуть.

"Я припускаю, що оздоровлення дітей в цьому сезоні не відбудеться. Навіть якщо 22 числа карантин не буде продовжений, то тільки після цього будуть вироблені рекомендації. Якими вони будуть? Наприклад, було 15 дітей у кімнаті, а скажуть, що тепер потрібно розмістити по чотири людини. Яка вартість путівки повинна бути при цьому? Крім того, потрібен як мінімум місяць, щоб провести всі тендерні торги, в цьому випадку ми зможемо відправити дітей на відпочинок тільки в кінці серпня ", — розповів чиновник KHARKIV Today.

Що стосується пришкільних денних таборів, то стосовно них рішення вже прийнято: не відкривати.

Приватні табори: правила придумали самі

На відміну від комунальних оздоровчих таборів, приватні центри освіти і відпочинку для дітей або вже відкрилися, або готуються до відкриття. У так званих денних таборах вже пройшли перші зміни.

"Працюємо з 1 червня. Ми не належимо до сфери освіти, тому відкрилися разом з басейнами і кафе", —  розповіли KHARKIV Today в одному з таких денних таборів відпочинку  на Мироносицькій.

По суті, такі табори є скоріше освітніми, ніж оздоровчими, і правила для них схожі на ті, які придумали для дитячих садків. У групах знаходиться не більше 15 осіб та два вихователі. Маски діти надягають, коли виходять на екскурсії в місто, в інший час обходяться без них. Велику частину часу вони проводять на свіжому повітрі.

Заміські табори, які розраховані на цілодобове проживання дітей, готуються приймати дітей і чекають "відмашки" від Кабміну.

лагерь2
У їдальнях дітей повинні розсадити далі один від одного. Фото: STAR CAMP

"Хочемо набрати другу зміну, але ми поки не розуміємо — 19 червня або пізніше. Місця поки що залишилися. Що ж стосується правил, то ми отримали тільки проєкт. У ньому говориться про те, що в таборі повинен проводитися температурний скринінг, регулюється відстань між дітьми під час обіду і сну, але він поки не затверджений, це — тільки проект", — розповіли в одному з приватних таборів у Харківському районі.

У деяких таборах не стали чекати розпоряджень Держспоживстандарту і розробили правила поведінки самі, керуючись порадами експертів.

"Ми втомилися чекати вказівок, тому порадилися з санітарними лікарями і самі розробили правила перебування в таборі. У нас буде від двох до трьох осіб в кімнаті, самі загони будуть від 10 до 15 осіб, ми зменшили кількість дітей в таборі, буде від 50 до 60 дітей в зміну, щоб не було великого скупчення народу. Активності залишаться, але більша частина з них буде проходити на вулиці, в приміщенні — тільки вокал", — говорять в таборі на Старому Салтові.

Тут не сумніваються, що оздоровчий сезон в цьому році почнеться, правда, замість трьох змін готуються прийняти дві і почнуть з 1 липня.

Навіть якщо приватні табори відпочинку запрацюють, таке оздоровлення більшості батьків харківських школярів — не по кишені. Путівка на зміну з 10-12 днів обійдеться в середньому в 8-12 тисяч гривень.

Скористатися шансом на відпочинок зможуть не десятки тисяч, а сотні школярів. Ті ж 85 тисяч дітей, які відносяться до пільгових категорій і мали право на безкоштовні путівки, залишаться без відпочинку і оздоровлення.

Автор: Олена Павленко

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.