Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Валки хочуть стати центром укрупненого району Харківської області

Фото: Валковский райсовет
Відповідне звернення направили до Верховної Ради.

Кабмін затвердив сім укрупнених районів Харківської області, в тому числі Люботинський. Його укрупнили, ліквідувавши Богодухівський, Валківський, Золочівський, Коломацький і Краснокутський.

22 червня на позачерговій сесії Валківської районної ради вирішили відправити звернення до Верховної Ради України з проханням зробити місто Валки адміністративним центром укрупненого району — Люботинського. Про це KHARKIV Today повідомив голова Валківської райради Віталій Оноша.

У своєму зверненні депутати райради просять відкласти поспішне затвердження постанови про укрупнення районів, оскільки воно "порушує права громадян". Свою позицію райрада арґументує декількома факторами — географічним, історичним, культурним і іншими.

Так, у зверненні сказано, що Валківський район має зручне географічне розташування в центрі укрупненого району, зручну для сусідніх районів транспортну систему, хороший освітній, спортивний, культурний і медичний ресурс, об'єкти міжрайонного значення, підприємства з розвиненою економікою.

"Сесія щойно закінчилася. Ми пропонуємо центром укрупненого району зробити місто Валки. А там зараз незрозуміло: пропонувався Люботин, потім Богодухів, тепер знову Люботин. Але перед цим двічі пропонувалися Валки, коли ще було 9, потім 7 районів. Спочатку, коли було 9 районів, ще й Водолага сюди входила. Три роки нас тасують — туди, сюди. В зверненні вся арґументація, це — інфраструктура, логістика, історичні корені, культурні надбання, всі наші об'єкти", — пояснив Оноша.

Після сесії звернення до Верховної Ради відправили в електронному вигляді. Крім того, його передадуть нардепу Олексію Красову. Інші міста теж залишилися незадоволеними складом укрупнених районів.

"Зараз спробую знайти нашого народного депутата Красова і вручити йому особисто. Вчора він був у нас, сьогодні — в Богодухові, зараз їде в Люботин. Якраз туди поїдемо і вручимо. Коломак, до речі, теж вчора проголосував, що не хоче ні в Богодухів , ні в Люботин. Вони взагалі хотіли у Валки, до нас. Але, кажуть, якщо нам не судилося, нам тоді краще в Харків", — сказав голова райради.

Як писав KHARKIV Today, 12 червня на позачерговому засіданні Кабінету міністрів України затвердили перелік 129 районів в Україні замість 490 існуючих. У Харківській області залишилося 7 районів замість 27

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.