Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

18 січня, 2021 - 11:25

В Україні ввели граничну ціну на газ — платіжки "просядуть" на 500 гривень

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
газ, цена на газ, Фото: Сергей Козлов / Facebook
Розподіл газу подешевшає наполовину.

Гранична ціна на газ становить 6,99 гривні за кубометр. За розподіл газу пропонують платити 1,79 гривні, однак рішення — за Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

18 січня на позачерговому засіданні Кабінету міністрів України затвердили граничну ціну на газ — 6,99 гривні. Вона буде діяти з сьогоднішнього дня або до закінчення опалювального сезону, або карантину.

"Уряд приймає рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ на рівні 6 гривень 99 копійок за кубометр блакитного палива. Така ціна буде діяти на час опалювального сезону або до завершення карантину. Вище ніж 6 гривень 99 копійок за кубометр постачальники газу не зможуть піднімати ціну", — сказав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, тепер українці платитимуть за газ на 30-40% менше. Прийнята сьогодні ціна в розмірі 6,99 гривні на 1,50 гривні менше тієї, яка діяла в опалювальному сезоні 2018-2019 років. Українці платитимуть за газ 40% від мінімальної зарплати.

"У зимові місяці тих років платіжки в середньому становили від 2500 до 3000 гривень на домогосподарство або 75% від тодішньої мінімальної зарплати. Встановлена ​​нами ціна буде на рівні 6,99 гривні. Це означає, що при такому ж споживанні середня платіжка буде десь менше на 500 гривень, і становитиме приблизно 40% від сьогоднішньої мінімальної зарплати", — пояснив Шмигаль.

Для пенсіонерів та соціально вразливих верств населення продовжує діяти субсидія. У Кабміні попередили, що установка граничної ціни на газ не означає відмову від розвитку ринку газу в Україні. Однак втрутитися в ситуацію уряду довелося, інакше кубометр газу подорожчав би до 12 гривень в лютому. Тепер постачальників газу зобов'яжуть надавати споживачам список цін на газ, які будуть діяти в різні пори року, щоб уникнути необґрунтованого підвищення.

"Далі ми зробимо так, щоб всі газопостачальники представили свої річні продукти для українців. Люди зможуть підписати річний контракт і заздалегідь зрозуміти, скільки вони будуть платити взимку, влітку. Це дасть можливість заощадити в зимові місяці і вибрати найвигіднішу ціну на газ", — сказав прем'єр-міністр.

Що стосується тарифу на розподіл газу, то уряд пропонує його зафіксувати на рівні 1,79 гривні за кубометр. Однак рішення прийняти повинен регулятор. Якщо НКРЕП схвалить таку граничну ціну, українці будуть платити на 50% менше.

Прем'єр-міністр заявив, що уряд прислухається до українців в питаннях тарифів, однак потрібен час, щоб ринок розвинувся і діяли чесні правила для всіх.

"Ми розуміємо, що питання тарифів, субсидій, пільг — дуже чутливе питання. Ми намагаємося максимально прислухатися до людей. Всі хочемо, щоб ціни були ринковими і бажано найнижчими. Але важливо, щоб не було монополізму, надприбутку для олігархів. Ми впроваджуємо ринкові правила, за якими живуть всі розвинені країни світу. Але потрібен час, щоб виправити той порядок, який більше 20 років передбачав приватизацію прибутку і націоналізацію збитків. В Україні будуть чесні правила для всіх, а для тих громадян, які потребують допомоги, обіцяю, що ця допомога буде завжди", — підсумував Шмигаль.

Як писав KHARKIV Today, з 1 січня газ для жителів Харківської області подорожчав на 1,06 гривні. Тариф становить 9,9 гривні за кубометр.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.