У Харкові знизили тариф на тепло для деяких споживачів
Тариф на тепло для населення зменшили на 3,91%. Він складе 655,91 гривні за гігакалорію без податку (з 17 березня 2020 рік — 682,62 гривні).
18 вересня комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" онлайн провело обговорення нових тарифів на виробництво теплової енергії філією "ТЕЦ-3". На Zoom-конференції були присутні заступник Харківського міського голови з питань житлово-комунального господарства Андрій Руденко, гендиректор "ХТМ" Сергій Андрєєв і заступник гендиректора Марина Магомедова.
З податком тариф на тепло для населення складе 653,78 гривні. Для релігійних організацій тариф на тепло становить 676,26 гривні, буде — на 4,62% менше (645,05 гривні); для бюджетних установ зараз — 677,77 гривні, буде — на 3,48% менше (654,19 гривні); для інших споживачі діючий — 676,94 гривні, буде — на 3,39% менше (653,97 гривні).
За словами заступника гендиректора "ХТМ" Марини Магомедової, основною причиною зменшення тарифу стало зменшення вартості природного газу.
"Зміна вартості природного газу — цей показник істотний в структурі діючих тарифів, тому він вплинув на зменшення тарифів. Хочу відзначити, в разі визначення остаточної вартості природного газу є обґрунтування для зміни тарифу. Вартість газу, бачите, є зменшення на 36% і динаміка вартості газу поступово зменшується з січня. Один з факторів — збільшення витрат на оплату праці в зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму. Рівень зарплати змінився — з 14,088 грн до 14, 323 грн на місяць. Ці фактори вплинули на зменшення вартості виробництва теплової енергії. Підприємство розрахувало тарифи і подало розрахункові матеріали на затвердження до Нацкомісії. Якщо будуть вони прийняті, будуть взяті до структур тарифів. Але я акцентую — він буде діяти з 2021 року. До 1 жовтня ми повинні подати розрахункові тарифи", — сказала Магомедова.
Під час обговорення тарифів зауваження були в керуючого житловим комплексом "Гранд" Богдана Ткачука. Він поскаржився на відсутність гарячої води в квартирах і висловив побоювання про різке збільшення вартості послуги на тепло, якщо раптом виросте ціна на газ, оскільки "ХТМС" називає його ключовим фактором.
"Ми виступаємо за прозорість формування тарифу — щоб тарифи не тільки залежали від складової газу. Також необхідне підвищення якості послуг. Чому при зменшенні вартості газу тариф залишається майже таким же? Ви закладаєте відсотки в інші складові тарифу. Якщо завтра підніметься ціна газу, тоді для населення це буде масове підвищення тарифу. Мінімальна зарплата підвищилася на 6%, ви закладаєте на 18%. Люди не приходять до "ХТМ", зарплата не росте. Я бачу тут фікцію. Кому підвищується, як? Це велика різниця — 18% і 6 %. Надання послуг не відповідає. Гарячу воду відключають на 4 місяці. За фактом у людей немає гарячої води", — пояснив Ткачук.
В "ХТМ" відзначили, що в тариф вдалося закласти підвищену зарплату співробітникам саме за рахунок інших факторів, основний — зменшення вартості природного газу. Крім того, в тарифі врахували витрати на ремонтні роботи. Директор "ХТМ" Андрєєв підкреслив: відключення гарячої води потрібно для модернізації системи.
"До якості відноситься температура гарячої води, а не відсутність або наявність її. Навіть Москва не відразу будувалася. Сотні мільйонів гривень спрямовані на перекладку трубопроводу. Все це і буде направлено на поліпшення якості гарячого водопостачання та теплопостачання. Сьогодні відбуваються колосальні зміни в системі теплопостачання. 1 жовтня "ХТМ" будуть повністю готові до опалювального сезону. Ви це побачите. На реконструкцію потрібен час і ресурси", — сказав Андрєєв.
Заступник Харківського міського голови з питань житлово-комунального господарства Андрій Руденко погодився із запропонованими тарифами і порадив усім, хто обурюється підвищенням зарплат в "ХТМ", спробувати попрацювати комунальником.
"Ми підтримуємо дане рішення. У мене питань немає. Я згоден, що та зарплата, яку ми заклали, її для вирішення тих питань, які стоять, потрібно підвищувати. Ми можемо довго говорити про зарплату, але ті люди, які працюють на магістралях, в підвалах, ямах, які готують місто, — це праця досить серйозна. Хто в це не вірить, купіть собі чобітки і спробуйте підготувати місто. Той тариф, який сьогодні був представлений, тим більше, він ще знижений, цілком збалансований", — зазначив він.
Андрєєв оголосив, що тарифи прийняті. Тепер їх має розглянути Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.