Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові встановлять пам'ятник митрополиту Никодиму

Митрополит Никодим. Фото: Харьковская епархия
Пам'ятник вже відлитий, його встановлять навесні.

У квітні Харківська єпархія відзначатиме 100-річчя митрополита Никодима.

Пам'ятник митрополиту Никодиму встановлять у сквері, названому на його честь, наступного року. Зараз там встановили постамент, щоб він сформувався. Про це KHARKIV Today повідомив секретар Харківської єпархії Михайло Кіт.

"Сам пам'ятник буде встановлений до сторіччя з дня народження митрополита Никодима, 18 квітня. Він — почесний громадянин області, міста. Кожен, хто стикався з ним з різних причин, бачив у ньому дійсно справжню людину, громадянина і, звичайно, митрополита", — розповів він.

Фото: Facebook / Андрій Ерліх
Постамент для пам'ятника митрополиту Никодиму встановили в сквері, названому на його честь.Фото: Facebook / Андрій Ерліх

Кіт уточнив, це буде перший пам'ятник митрополиту Никодиму.

"Є невелике погруддя у нього на батьківщині, в селі Давидівці Чернівецької області. Він же там і храм збудував, і школу. А це буде пам'ятник на повний зріст, майже три метри заввишки, він вже відлитий. Місце дуже добре підібрано, він часто бував в цьому скверику. Він, можливо, і не думав, і не мріяв, але громадяни зробили такий подарунок на згадку про нього", — пояснив секретар Харківської єпархії.

Нагадаємо, з кінця серпня 2020 року іменем митрополита Никодима названо сквер на вулиці Суздальські ряди. Раніше він носив назву Першої Маївки. Митрополит очолював Харківську єпархію 36 років, 1 грудня виповнюється 50 років від дня призначення Никодима Харківським і Богодухівським архієпископом.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.