Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові відкрився симуляційний центр, в якому майбутні лікарі тренуватимуться на манекенах (фото)

В ХНУ имени Каразина заработал симуляционный центр для будущих медиков. Фото: KHARKIV Today
У Харківському національному університеті імені Каразіна відкрився симуляційний медичний центр. KHARKIV Today подивився, де майбутні медики полікують дітей і проведуть віртуальні операції.

Майбутні лікарі зможуть тренуватися оперувати і приймати пологи на "живих" манекенах.

На медичному факультеті ХНУ ім. Каразіна з'явився симуляційний центр, в якому студенти отримають навички проведення медичних процедур різного рівня складності, тренуючись на манекенах. Центр, який складається з шести кімнат, розташувався на шостому поверсі Північного корпусу університету на площі Свободи. Кореспондент KHARKIV Today побував у Центрі та подивився, як він влаштований.

Для тренування купили півсотні манекенів. Їх використовуватимуть в різних відділеннях, відпрацьовуючи різні випадки захворювань або ситуації, що вимагають оперативного втручання. Управляти кожним із сценаріїв буде інструктор, який супроводжує студента під час виконання завдання.

Прототипи людей оснащені кнопками і перемикачами, які, відповідно до сценарію, відтворюють звукові сигнали і по-різному реагують на ті чи інші дії студента. Наприклад, манекен може почати кричати, або навіть припинити подавати ознаки життя. Всі маніпуляції фіксують на відеокамеру, закріплену на стелі — це дозволить в деталях розбирати дії майбутніх медиків при наданні допомоги

Окрему кімнату Центру займає приймальне відділення. Тут студенти навчатимуться приймати пацієнта, якого доставили до клініки, і оперативно ставити діагноз. А манекени не лише  озвучують свої відчуття, але й оснащені "портами", які допоможуть продемонструвати різні ускладнення, наприклад, пролежні. Допомагати студентам буде і актор, який під час практичних занять імітуватиме симптоми певних захворювань. Тут студенти також навчаться користуватися кардіографом і дефібрилятором, намагаючись повернути манекени до життя. Майбутніх медиків навчать робити уколи, вимірювати тиск, ставити крапельниці та клізму.

У залі для майбутніх акушерів-гінекологів розташували манекени породіль з плодом всередині. Так студенти медфаку навчаться приймати пологи ще в студентській аудиторії і відпрацюють різні сценарії і супутні маніпуляції, які можуть чекати їх в реальному пологовому залі.

У кабінеті "Педіатрія / неонатологія" знаходяться манекени дітей різного віку. Тут можна побачити новонароджених крихіток, які практично не відрізняються від реальних малюків, і дошкільнят 5-7 років, які реагують на всі маніпуляції, які з ними проводять. На прототипах реальних дітей майбутніх неонатологів навчать прийомам реанімації, а педіатри потренуються доглядати за малюками.

У відділенні екстреної допомоги майбутні медики оглядатимуть пацієнта, який надійшов у критично важкому стані або навіть в стані клінічної смерті. Тут студентів навчать реанімувати пацієнтів, проводити ампутації та запускати серце.

Відділення хірургії пристосоване для проведення операцій, правда, для початку тут використовуватимуть спеціальні силіконові прототипи черевної порожнини та кінцівок. У майбутньому ж хочуть проводити маніпуляції зі справжніми органами тварин, для чого закупили спеціальну морозильну камеру.

У відділенні комп'ютерної симуляції немає "живих" манекенів, зате можна відпрацювати десятки, а то й сотні ситуацій, з якими медики стикаються в щоденній практиці. Інструктор вкаже певні параметри, а студенту необхідно прийняти правильне рішення для виявлення патології у хворого і обрати план лікування.

Відділення 3D-симуляції буквально нашпиговане симуляторами тривимірного обстеження органів людини. Тут є обладнання, за допомогою якого можна провести штучні верхню і нижню ендоскопії та ультразвукове дослідження на манекені зі спеціальними датчиками. За допомогою прийомів доповненої реальності студенти зможуть робити віртуальні операції на черевній порожнині.

На облаштування Центру витратили понад 80 мільйонів гривень, не враховуючи вартості ремонту приміщень.

"Першим етапом роботи центру після відкриття ми плануємо освоїти властивості манекенів викладацьким складом, навчити співробітників різних кафедр нашим можливостям, проінструктувати їх з логістики роботи в нашому симуляційні центрі. Ми дуже хочемо, щоб симуляції центр був не музеєм і не виставкою, а реально функціонуючими станціями", — розповів KHARKIV Today директор симуляційного центру Андрій Теліжний.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.