Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Тріумф людини: в Харкові відкрилася унікальна виставка

Героями стали українці, які пройшли через радянські концтабори, але це не завадило їм стояти біля витоків незалежності України.

Протягом двох тижнів виставка буде експонуватися в актовому залі Харківського історичного музею. Вхід вільний.

У четвер, 19 листопада, в Харкові відкрилася виставка "Тріумф людини. Жителі України, які перемогли ГУЛАГ". Серед героїв виставки поет Василь Стус, письменники Валер'ян Підмогильний і Іван Багряний, правозахисники Мустафа Джемілєв і Йосип Зісельс, батько радянської космонавтики Сергій Корольов, сестра Лесі Українки Ісидора Косач та інші.

Експозиція створена Українським інститутом національної пам'яті, Центром досліджень визвольного руху, Національним музеєм-меморіалом жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" та Галузевим державним архівом СБУ.

Виставка коротко і переконливо демонструє, що являла собою радянська система упокорення примусовою працею. Створення концентраційних таборів для заручників і неблагонадійних елементів було одним з перших кроків більшовиків в роки червоного терору. На території України такі заклади з'явилися в 1919 році при встановленні радянської влади.

У таборах, в'язницях, на лісоповалах, "комуністичних будівництвах", секретних науково-дослідних установах "шарашках" і психіатричних спецлікарнях опинялися художники "розстріляного відродження", вчені, селяни, робітники, священики, учасники визвольного руху, ветерани Другої світової війни, дисиденти. Саме їм виставка і присвячена. Експозиція є своєрідним пам'ятником тисячам українців, які і в "гулагівському пеклі" залишилися людьми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інститут нацпам'яті просить Фельдмана прибрати своє прізвище від пам'ятника Голодомору.

"Радянському тоталітарному режиму не вдалося досягти своєї мети і перетворити українців у слухняних "будівників комунізму".  24 серпня 1991 року багаторічні в'язні радянських таборів В'ячеслав Чорновіл та Левко Лук'яненко були серед тих, хто вніс синьо-жовтий прапор до будівлі Верховної Ради. До того ж Лук'яненко є автором Акту проголошення незалежності України. Це і є тріумф людини, яка перемогла радянську репресивну машину", — впевнена керівник Північно-Східного відділу УІНП Марія Тахтаулова.

Протягом двох тижнів виставка буде експонуватися в актовому залі Харківського історичного музею імені Миколи Сумцова (вул. Університетська, 5). Вхід вільний. Відвідати виставку можна за умови дотримання всіх протиепідемічних вимог.

Ранее  KHARKIV Today писал, что работу харьковского художника взяли за основу при создании памятной монеты. Она посвящена медикам и военным. Тираж монеты – 45 тысяч штук.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.