Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

23 жовтня, 2020 - 16:13

Свідки Кернеса. Що відбувається з харківським мером?

Фото: Facebook/ Геннадий Кернес
Мер полетів, але обіцяв повернутися.

Головною інтригою місцевих виборів в Харкові несподівано стало здоров'я головного претендента на посаду міського голови. Геннадія Кернеса відвезли лікувати до Німеччини більше місяця тому, коли повернуть — не повідомляють.

До виборів залишається менше двох діб. Вже очевидно, що Геннадій Кернес не повернеться до Харкова і не зможе за себе проголосувати. На даному етапі важливо розуміти, чи повернеться він взагалі до присяги, якщо виграє вибори.

Мовчання свити

Стан здоров'я Геннадія Кернеса тримається в найсуворішій таємниці з того самого моменту, як він заразився коронавірусом. Останній раз мера на публіці бачили 23 серпня, коли той відкривав фонтан на площі Свободи. У День Незалежності міський голова зазвичай присутній на церемонії покладання квітів, але цього разу його не було. Уже тоді стан мера був поганим, при цьому в міськраді наполегливо мовчали 21 день.

Лише 15 вересня, коли в соцмережах давно ходили чутки про важку хворобу міського голови, директор департаменту у справах інформації Юрій Сидоренко вийшов із заявою про те, що у мера — коронавірус. На той час було відомо, що Кернес лежить в хірургічному корпусі 17-ї лікарні на закритому окремому поверсі.

кернес
До хвороби Кернес активно зустрічався з людьми без маски. Фото: Facebook / Геннадій Кернес

Наступного дня мера спеціальним медичним бортом перевезли до клініки "Шаріте" в Берліні — так само при повному мовчанні офіційних осіб міськради, уповноважених повідомляти ЗМІ та громадськості важливу інформацію. З цього моменту майже ніяких коментарів, крім загальних слів про поліпшення здоров'я міського голови, від чиновників не буде. "Спікерами по Кернесу" стають кілька близьких членів сім'ї: сини Родіон і Даніїл, невістка Юлія Привалова. Але, очевидно, основні повноваження в цьому питанні належать давньому другові мера — Павлу Фуксу. Україно-російський олігарх зараз є головним джерелом інформації про здоров'я Харківського міського голови.

Таємничі повідомлення

Геннадій Кернес більше місяця перебуває в "Шаріте", при цьому ні він, ні його рідні не зробили жодного фото. Нагадаємо, після важкого поранення в квітні 2014 року мер час від часу виставляв у соцмережах фото з ізраїльської клініки.

Родичі міського голови пояснюють відсутність фото і відео забороною на зйомку в "Шаріте". При цьому російський опозиціонер Олексій Навальний, який лікувався в тій же лікарні від отруєння, регулярно публікував знімки і відеозвернення.

За весь час лікування в "Шаріте" від Геннадія Кернеса була єдина звістка. Він нібито через рідних передав для сайту "Страна.Ua" заяву з приводу висунення в мери Михайла Добкіна.

кернес
В Ізраїлі Кернес регулярно виходив на зв'язок. Фото: instagram/gepard59

"Я не сприймаю це як дружній жест, який нібито спрямований на передбачення політичних ризиків. Це не допомога, а спроба використовувати чужий політичний капітал, щоб підсилитися самому, а не посилити мене під час виборчої кампанії. І виглядає дуже неблагородно. В останні роки ми навіть не вітаємо один одного з днем народження. І не засмучуємо один одного дружбою", — так, нібито, сказав Кернес.

Невідомо, він зробив цю заяву усно чи письмово. Обидва варіанти суперечать словам синів Кернеса в інтерв'ю тій же "Страна.Ua" про те, що батько дуже слабкий для довгих бесід.

"Щоб нам розмовляти, потрібно набрати легені, умовно затримати дихання і поступово робити контрольований видих. Йому цю історію робити важко — через складний перебіг коронавірусу. Лікарі настійно просять його не турбувати і не чіпати балаканиною", — заявив Даніїл Привалов.

Бачите Кернеса? А він є!

Лікарі клініки "Шаріте" зробили дві офіційних заяви про стан здоров'я Геннадія Кернеса. Обидві опублікував Павло Фукс. Перша — 24 вересня.

"Геннадій Кернес з Харкова (Україна) знаходиться у нас на лікуванні. Він прогресує кожен день, і ми сподіваємося на його повне одужання", — написав директор клініки Норберт Сутторп.

шарите
Звісточка з "Шаріте". Фото: скрін

13 жовтня він повторив те ж саме, згадавши, що "існує обов'язок збереження лікарської таємниці", тому інформацію про стан здоров'я пацієнта повідомляють тільки найближчим родичам.

Свідоцтва наближених і чиновників про здоров'я мера дуже мізерні і часто суперечать один одному. Багато з них не містять нічого, крім загальних фраз. Наприклад, 18 вересня молодший син мера Родіон Гайсинський викладає в Instagram повідомлення: "Йому набагато краще!". Через кілька днів, 22 вересня: "Стан набагато кращий, лікарі вирішують, коли зможуть відпустити до Харкова".

Проходить ще кілька днів, і 2 жовтня Павло Фукс повідомляє: харківський міський голова переміг коронавірус

"Новини хороші. Сьогодні він отримав негативний тест на Covid-19. Сподіваємося, що через тиждень Геннадій Адольфович передасть всім привіт", — про це він написав у своєму Telegram-каналі і опублікував фото дружини мера Оксани Гайсинської, нібито зроблене в клініці "Шаріте ". Вона — в захисному костюмі і в масці.

Минув тиждень, а потім два — привіт ми так і не отримали. Незважаючи на перемогу над коронавірусомв, мер Харкова дотепер знаходиться в ковідному відділенні. Про це 22 жовтня повідомив Родіон Гайсинський в соцмережах, коли пояснював, чому мер не може ні зробити фото, ні вийти в прямий ефір.

"Вихід в ефір поки неможливо зробити через технічні причини. Вхід до палати пацієнта дозволено тільки родичам — одна людина, один раз на день, на одну годину, при наявності спецперепустки, в супроводі лікаря. Як тільки його переведуть з ковідного відділення до стаціонару, можна буде зробити інтерв'ю", — написав Гайсинський.

Судячи з того, що пацієнта ще навіть не перевели до стаціонару, про одужання протягом найближчих днів не йдеться. Проте, в ефірі програми "Право на владу"  увечері, 22 жовтня, перший заступник міського голови Ігор Терехов запевнив, що здоров'ю та працездатності мера нічого не загрожує.

"Геннадія Адольфовича зараз немає в Харкові. Але він є", — проголосив віце-мер і пообіцяв, що Кернес виграє вибори і точно повернеться до присяги.

Що, якщо він не повернеться?

Шанси виграти вибори у Геннадія Кернеса дійсно високі. Згідно з дослідженням соціологічної групи "Рейтинг", йому довіряє 60% опитаних.

Оскільки мер йшов на вибори не як самовисуванець, а як кандидат від "Блоку Кернеса — Успішний Харків", він може не повертатися до міста і в разі другого туру виборів. Документи у виборчком за нього подадуть члени партії. Але ось в разі перемоги він повинен буде особисто прийняти присягу. Як свідчить Виборчий кодекс, протягом 20 днів після оголошення результатів голосування обраний мер і депутати повинні подати до міської виборчої комісії заяву про реєстрацію. Якщо є поважні причини, тервиборчком може дати відстрочку. Її граничний термін в законодавстві не визначається, тому харківський випадок має всі шанси стати українським прецедентом.

У відсутності новообраного мера міськрадою буде управляти колектив депутатів. Згідно ст. 11 Регламенту Харківської міської ради, депутати обирають тимчасову президію з числа депутатів міської ради в кількості трьох-п'яти осіб. Члени тимчасової президії почергово головують на пленарних засіданнях міської ради до обрання секретаря міської ради. Його кандидатуру повинен внести мер — і тут Харків може потрапити у безвихідну ситуацію відсутності влади. Визнати мера недієздатним і відсторонити від посади може тільки суд.

Автор: Олена Павленко

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.