Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Справа "улюбленого лісника" Зеленського: Сиса хапався за серце, засідання відклали на осінь

У засіданні оголосили перерву через те, що прокурор був задіяний в іншій справі, яку слухали цього ж дня.

У Вищому антикорупційному суді розглядали відеодокази у справі "чорного лісоруба" Віктора Сиси, якого спіймали на хабарі в 110 тисяч доларів.

На засіданні 12 серпня екс-директор "Гутянського лісгоспу" Віктор Сиса періодично прикривав обличчя рукою і навіть хапався за серце, після чого судді оголошували технічну перерву. Сьогодні вивчали відеодокази з місця затримання Сиси 30 жовтня 2019 року.

Судячи з відео обшуку автомобіля Сиси, в той день на місці була присутня його сестра — Тетяна Корнієнко, вона була понятою. Сестра стверджувала, що 110 тисяч доларів, які, за версією слідства, Сиса дав в якості хабара детективу НАБУ, належать їх матері.

"Там її лежать гроші, вона лягає в лікарню в п'ятницю. Це її власні гроші", — говорила сестра Сиси.

Також Тетяна Корнієнко заявила, що виявила кров. Детектив НАБУ показав кров на своїй руці і відповів — "ви мене вкусили". Сестра Сиси апелювала, що детектив вибив їй пальці.

У бардачку авто знайшли дві розписки, де було зазначено, що люди отримали від Віктора Сиси десять тисяч доларів і 30 тисяч доларів відповідно. Також детективи НАБУ виявили в машині пістолет, патрони, кілька характеристик, в тому числі, на тоді ще директора "Жовтневого лісгоспу" Руслана Чагаровського (саме він скаржився на Віктора Сису Володимиру Зеленському).

На засіданні адвокати "чорного лісоруба" просили визнати недійсним протокол обшуку.

"Понятими не можуть бути родичі ... Обшук на задньому сидінні авто, детектив нагадує, що сестра — понята. Потім детектив повідомляє про вилучення авто, причина — скоєно кримінальний злочин за ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України [дача хабара детективу НАБУ — ред.]. Детектив зазначає, що авто використовували для скоєння злочину, але яким способом, не повідомляє. Детектив повідомляє, що ми знаходимося тут з 18:00, хоча в протоколі обшуку зазначено з 20:00, це підтверджує те, що обшук провели ще до початку слідчих дій. Автомобіль фактично перебував під контролем співробітників НАБУ і необхідності проводити обшук з метою порятунку майна не було", — повідомив адвокат Олександр Телешецькиій (він, до речі, є захисником екс-генпрокурора Віктора Шокіна) після перегляду відеоматеріалів.

Прокурор клопотав про арешт 110 тисяч доларів і пакета, в якому вони перебували. Судді не змогли прийняти рішення, оскільки прокурор брав участь в іншому судовому засіданні і не міг залишатися в Вищому антикорупційному суді. Судове засідання перервали до 23 вересня.

Нагадаємо, на минулому судовому засіданні у справі Віктора Сиси один з його адвокатів також заявляв, що гроші належать матері обвинуваченого, однак суд не погодився з його доводами і не повернув 110 тисяч доларів "чорному лісорубу".

Нагадаємо, Сису звинувачують в дачі хабара детективу НАБУ за закриття кримінального провадження. Екс-директор лісгоспу пропонував 100 000 доларів, щоб в НАБУ закрили справу про незаконний продаж лісу. В кінці жовтня 2019 року він був затриманий на місці злочину, гроші лежали в джипі.

Як писав KHARKIV Today, також колишнього директора "Гутянського лісгоспу" Віктора Сису підозрюють  у службовій недбалості, яка завдала державі збитків на 4,2 мільйона гривень. Слідчі встановили, що у Володимирському лісництві (Краснокутський район), яке входить до складу Гутянського лісгоспу, з жовтня по листопад 2019 року незаконно вирубали 206 дубів, Сиса на це закривав очі.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.