Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Сподіваюся, Україна цивілізовано забере нас із Польщі": харків'янка із сином не можуть повернутися в Україну

У суботу місць на літак з Познані не було, а в неділю авіасполучення вже закрито.

Оксана Єфименко та її 13-річний син Матвій, багаторазовий чемпіон України із фігурного катання серед юнаків, хочуть повернутися додому із Польщі, але поки у них не виходить.

Увечері 15 березня борт з Оксаною Єфименко та її сином мав вилетіти із Познані, щоб через кілька годин приземлитися в аеропорту "Харків". Але від опівночі 15 березня Польща закрила авіа- і залізничне сполучення.

"Ми прилетіли до родичів, в неділю ввечері повинні були повернутися. У мене до цього часу квитки на руках і жевріє надія, що, може, борт буде", — розповіла KHARKIV Today Оксана Єфименко. Але на онлайн-табло Харківського аеропорту рейси в Познань, Вроцлав і Варшаву скасовані.

У суботу вранці, дізнавшись, що буде закриватися повітряний простір між Україною та Польщею, Оксана з сином буквально в піжамах примчали в аеропорт Познані, щоб спробувати потрапити на інші літаки, але місць не було, сім'я повернулася до рідних. Потім були десятки дзвінків — в консульство, посольство.

"Взагалі було дуже проблематично додзвонитися в консульство, тому що в суботу та неділю в Польщі вихідні. У посольстві з сотого разу сказали, що це наші проблеми і вибиратися ми повинні самостійно — пішим ходом, автомобілем. Але я при здоровому глузді і розумію, що їхати на кордон сенсу немає, там сотні, якщо не тисячі людей. Я дуже сподіваюся, що Україна цивілізовано забере нас із Польщі, всіх своїх громадян ", — говорить Оксана.

Вранці в неділю вона насилу зареєструвалася в системі добровільної реєстрації громадян "Друг", але поки представники Міністерства закордонних справ не зв'язалися ні з Оксаною, ні з її чоловіком в Харкові.

Україна поки не організувала евакуацію своїх громадян із країн, які закрилися на карантин. У МЗС громадянам, які хочуть повернутися в Україну, рекомендують залишати повідомлення на офіційних сторінках консульств і посольств або звертатися за телефоном цілодобової "гарячої" лінії +38 (044) 238-16-57 і діяти за інструкцією.

"Хочу закликати всіх українців, які опинилися за кордоном, реєструватися в онлайн-системі МЗС "ДРУГ". Система створена з однією метою — ви там входите, і ми відразу бачимо, де ви знаходитеся і можемо більш якісно надавати вам послуги і захищати ваші інтереси. У разі, якщо ви не зможете повернутися в Україну до 17 березня, коли буде закрито авіасполучення, ця система стане основою для формування списків для вивезення громадян України спецлітаком ",— обіцяв голова МЗС України Дмитро Кулеба.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.