Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ринок "Барабашово" зняли в кіно

Про те, як живе "Барабашово", розповіли працюючі на ньому приїжджі.

Важке товариство, шум, пил і не ідеальні умови роботи — так описали ринок "Барабашово" ті, хто там працює.

Український культурний фонд зняв фільм про харківський ринок — "Що таке "Барабашово"?", режисер — Владлена Сабова. Відповідне відео опублікував на своїй сторінці Facebook експерт Українського культурного фонду Артем Коновалов.

Герої ролика — співробітники "Барабашово": продавці, власники точок, рознощики напоїв та їжі. Всі — різних національностей. Початок фільму показує масштабність ринку — зняті з висоти криті відділи нагадують окреме місто. Тривожна музика і сірість передають реалії життя на ринку.

На світанку на "Барабашово" починається життя. Продавці відкривають кіоски, заносять манекенів і розкладають товар. Чоловік за допомогою візка перевозить вантажі, інший — розвозить каву і чай. На стопках з товаром сидять четверо чоловіків і грають в карти. Поруч з відділом "Спортивні товари" вивішують плюшевих ведмедів. Жінка розкладає постільну білизну, неподалік — імовірно її син. Інша в продуктовому кіоску голими руками перебирає сире м'ясо.

За кадром голос розповідає про складні умови існування на "Барабашово".

"Іноді тут шумно, іноді тут пильно. Тобто умови роботи не зовсім ідеальні. Товариство таке, важкувато — міжнаціональне, це все, умови такі", — пояснив чоловік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дорога через "Барабашово" в Харкові стала "секретним об'єктом" (відео)

Скаржаться продавці і на роботу під час холодів і морозів. Окремих майданчиків, заповнених лише представниками однієї національності, кажуть на "Барабашово" зараз немає. Навпаки можна зустріти більше місцевих. Раніше, коли іноземці тільки приїжджали працювати на "Барабашово", об'єднувалися в групи між собою.

"Після Радянського Союзу люди ще, як це сказати ... Україна ще не була відкрита для іноземців. Як іноземці, ми не почувалися повністю вільними в той час, тому на початку з'явилися такі угруповання. Вже немає такого — чисто африканське або чисто афганське. Назви ще залишилися старі, але ми працюємо. Зайдеш — там афганський майданчик і побачиш, що більше місцевих, ніж афганців", — розповів один з продавців.

Чому "Барабашово" — магніт для іноземців, пояснив в'єтнамець.

"Мені здається, влаштуватися на" Барабашово "досить легко, саме тому всі сюди і приходять", — пояснив чоловік.

Проте складнощі між національностями існують.

"Хтось з кимось може сваритися, різна культура. Хтось мусульманин. Вони не їдять ... Вони їдять тільки халяль. Ми їм пропонуємо, а вони кажуть: "Ти що, ми це не їмо, ти нас не поважаєш?", — додав в'єтнамець.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.