Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Постачальник газу в Харківській області пропонує створити відкриту базу споживачів

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
газ, цена на газ, Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Так хочуть захистити вразливих споживачів від сезонних стрибків цін.

Базовою "Нафтогаз" пропонує ввести річну ціну "блакитного палива".

Створення відкритої бази споживачів і розробка річного тарифу на газ дозволить захистити вразливих споживачів від сезонних стрибків ціни газу в наступному опалювальному сезоні. Таку ініціативу озвучив голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

"Нам слід забезпечити наявність річного тарифу в обов'язковому форматі для всіх постачальників. Ми повинні провести дискусію з регулятором, учасниками ринку та обговорити можливість введення річної ціни як базової. Щоб споживач отримував річну ціну за замовчуванням, а вже за власним бажанням міг перейти на місячну або квартальну. Ця ціна буде відрізнятися в більшу сторону від літньої, але в меншу від зимової. Тож, для споживача ціна буде вирівнюватися протягом року",  — пояснив голова правління "Нафтогазу".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителі Харківській області в лютому отримають меншу субсидію

На роздрібному ринку є причини, що перешкоджають розвитку ринкових відносин: недостатня обізнаність споживачів про можливість змінити постачальника, опір переходу до постачальників з більш низькою ціною з боку монополістів на роздрібному ринку і відсутність інформації про кількість споживачів, не дозволяє адресно захищати споживачів вразливих категорій.

За словами Коболєва, відкрита база споживачів необхідна, щоб точково захищати вразливих споживачів від сезонних стрибків ціни на газ в наступні опалювальні сезони.

"Ми виступаємо за створення єдиної національної бази всіх споживачів енергоресурсів. Ця база дозволить державі в такій ситуації, яка склалася на ринку, ефективніше реагувати. Тобто, якщо є вразливий споживач, держава зможе допомогти адресно саме йому, а не регулювати ціну для всіх; отримувати повну ціну з тих, хто може платити, наприклад з учасників цієї панелі, і допомагати тим, хто такої можливості не має. Ось це — справжній ринок", — повідомив голова правління "Нафтогазу". 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як жителі Харківської області можуть змінити постачальника газу через "Приват24"

Нагадаємо, в кінці січня у "Нафтогазу" було 12,5 тисячі клієнтів в Харківській області, кожен четвертий з них — харків'янин. У "Харківгаз Збуті" купували паливо 970 тисяч сімей.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.