Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Штрафу у 50 000 гривень не буде: харків'янин виграв суд у "Харківміськгазу"

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
газ, цена на газ, Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Компанія "Харківміськгаз" вимагала заплатити майже 50 000 гривень через втручання у роботу газового лічильника.

Після перевірки лічильника газовики заявили про підмінену пломбу і виписали величезний штраф. Житель Харкова подав позовну скаргу, суд тривав три роки і завершився на користь споживача.

Харків'янин Олександр Нестеренко виграв суд у компанії "Харківміськгаз", яка вимагала з нього майже 50 тисяч гривень штрафу. До того ж, суд частково задовольнив вимоги Нестеренка щодо компенсації за роботу адвокатів, проте позивач має намір подавати апеляцію, щоб досягти повної компенсації. Про це пише "Харківський антикорупційний центр".

Як розповіли у "Харківському антикорупційному центрі", влітку 2019 року після повірки лічильника Нестеренка газовики виявили пломбу, яка нібито не відповідала оригіналу заводу-виробника. Споживачі не погодилися з висновком експертів і вирушили до комісії, яка проводила перевірку. Вони виписали штраф, після чого сім'я звернулася до суду.

"Прийшов згодом метролог (ДП "Укрметртестстандарт"). Ми попросили його, щоб він нам надав для порівняння оригінальну пломбу із заводу. Нам сказали — у нас її немає. На запитання: "А як ви взагалі проводите експертизу", — нам відповіли, що всі питання до комісії. Послали нас на комісію на Гагаріна, 172-А. У призначений час ми приїхали, вистояли цілий день у черзі, витратили купу часу. Нас потім запросили у кімнату за круглий стіл, де просто дали акти."Підпишіть" і "От вам рахунок на оплату штрафу". Ми не погодилися і пішли до суду", — пояснила Тетяна Нестеренко.

За словами адвокатки Ольги Негодової, клієнти зі скаргами на "Харківміськгаз" про штрафи за нібито підмінені пломби почали масово звертатися до неї з 2018 року. За допомогою адвокатського запиту вдалося встановити, що цей завод ніколи не надавав жодних зразків пломб і, до того ж, сьогодні він взагалі не працює.

Позов до "Харківміськгазу" Нестеренко подав до Комінтернівського районного суду Харкова у 2019 році. Судовий процес тривав три роки. Суд визнав недійсним нарахування штрафу представниками "Харківміськгазу" і зобов'язав газорозподільну компанію і "Укрметртестстандарт" заплатити часткову компенсацію Нестеренку за проведення експертизи і юридичні послуги. Зокрема, компенсація за проведення експертизи лічильника в Інституті судових експертиз ім. Бокаріуса становить 12 844,20 гривні, адвокатські послуги — 10 000 гривень, судовий збір — 1536,80 гривні. Проте споживач не погоджується з таким рішенням, оскільки хоче повної компенсації, і має намір подавати апеляцію.

Жителі Харківської області почали звертатися зі скаргами на заміну пломб газових лічильників не лише до адвокатів, а й у "Харківський антикорупційний центр" задовго до 2020 року.

"Схема проста і зухвала: газовики знімають лічильники на перевірку, підсовують споживачам "стандартний" акт про порушення, а потім "експертиза" встановлює, що у лічильнику було "пошкодження відлікового механізму". Тобто, сталося стороннє втручання у роботу газового лічильника. Спеціальна комісія АТ "Харківміськгаз" нараховує споживачеві штраф. Якщо протягом трьох днів штраф не оплачують, то газ відключають", — пояснили у "Харківському антикорупційному центрі".

Окрім родини Нестеренків, на газовиків поскаржилася Зоя Твердохліб, яка того ж року отримала від "Харківміськгазу" штраф у розмірі 184 тисячі гривень. Під час перевірки лічильника газовики передали жінці акт про порушення, який вона сама підписала, таким чином погодившись із наявністю цього порушення і необхідністю сплатити штраф. Споживач пішла до суду, який виграла.

Як писав KHARKIV Today, жителька Харківської області виграла суд за газовий лічильник.

У липні 2021 року компанія "Харківгаз" виплатила жительці міста Первомайськ компенсацію за встановлення індивідуального газового лічильника. Жінка встановила індивідуальний газовий лічильник у своїй квартирі у 2018 році за власний кошт. Проте наприкінці 2017 року до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" внесли зміни, які передбачали компенсацію абонентам на встановлення індивідуальних газових лічильників.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.