Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

25 жовтня, 2020 - 16:06

Порушення на виборах: харківська поліція відкрила сім кримінальних справ

Також правоохоронці зареєстрували 130 повідомлень про порушення виборчого законодавства.

Про порушення повідомили в семи районах Харкова і області.

Станом на 15:00 25 жовтня поліція Харківської області зареєструвала 130 повідомлень про порушення виборчого законодавства, відкрила сім кримінальних проваджень. Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Харківської області.

Так, за уточненими даними, чотири дільниці в Дергачівському і Ізюмському районах почали свою роботу з незначним запізненням.

Повідомляється, що працівники Ізюмського відділу поліції з'ясували, що на початку засідання двох комісій ДВК в місті Ізюмі відсутні бланки бюлетенів для голосування за кандидатів в депутати Ізюмської міської ради.

За даними фактами слідчі відкрили кримінальні провадження за ч. 1 ст. 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії референдуму чи діяльності офіційного спостерігача) Кримінального кодексу України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місцеві вибори 2020: стала відома явка виборців в Харківській області

До Слобідського відділу поліції надійшло повідомлення про те, що невідомий чоловік на виборчій дільниці на вулиці Тарасівській вчинив хуліганські дії — заважав працювати волонтерам і чинив опір представнику влади. Слідчими інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Також до Слобідського відділу поліції надійшло звернення від голови ДВК про те, що на виборчій дільниці на проспекті Гагаріна в кабінці для голосування громадянин фотографував бюлетень. Крім цього, на виборчій дільниці на Садовому проїзді в Слобідському районі громадянка прийшла на голосування з сумкою з агітаційною символікою.

До Лозівського відділу поліції надійшло повідомлення про те, що житель села Яковлівка проголосував за місцем проживання. Після чого він прийшов до виборчої дільниці, де отримав бюлетені по місцевим виборам і проголосував повторно. Відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 158-1 (незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більш ніж один раз) Кримінального кодексу України.

Спостерігач на виборчій дільниці в селищі Васищево повідомив до чергової частини Харківського відділу поліції про те, що до ділянки під'їхав автобус з великою кількістю виборців. Даний факт зареєстрований в Єдиному обліку територіального підрозділу поліції. На місце виїжджала слідчо-оперативна група. Проводиться перевірка. Також до чергової частини Харківського відділу поліції звернувся кандидат у депутати. Він повідомив, що в місті Південне на виборчій дільниці відсутня інформація про депутатів і мерів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові на одній з виборчих дільниць дефіцит масок

До Первомайськго відділу поліції надійшло повідомлення від офіційного спостерігача "Громадянської мережі "ОПОРА" про те, що на дільниці в селі Роздолля в кабінку для голосування заходили по двоє громадян.

До чергової частини Зміївського відділу поліції надійшло повідомлення від голови виборчої комісії про те, що у великому залі жінка розірвала чотири бюлетені і викинула їх. На місце виїжджала слідчо-оперативна група.

У поліції повідомили, що інформацію зареєстрували в Єдиному обліку територіальних відділів поліції. По всіх зверненнях проводиться ретельна перевірка.

Раніше KHARKIV Today писав, що станом на 12:00 поліція Харківської області зареєструвала 55 повідомлень про порушення виборчого законодавства в дев'яти районах Харкова і області. Відкрито три кримінальні провадження.

Серед порушень — бюлетені з іншої дільниці, по двоє чоловік в кабінці і неіснуючі квартири в списках.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.