Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

05 листопада, 2020 - 12:23

Плюс дві лікарні для лікування коронавірусу: кисень проводитимуть, чекають концентратори

Восьмикубової бочки для кисню повинно вистачити на перший період.

Коли залізничні лікарні зможуть почати прийом пацієнтів з коронавірусом, поки не говорять. До надходження бочки планують забезпечувати пацієнтів киснем за допомогою концентраторів. Лікарні досі не підписали договори з НСЗУ, відповідно не отримали коштів.

Для двох харківських залізничних лікарень знайшли восьмикубову ємність. Тепер повинна зібратися сесія облради, щоб виділити на її придбання кошти. Про це повідомив заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Тарас Пастух.

Навіть коли бочку куплять, її не можна буде одразу ввести в роботу: потрібно забетонувати майданчик під неї, на що знадобиться майже місяць, і монтувати. В цей час планують обходитися концентраторами.

"Щоб поставити цю ємність, потрібно забетонувати майданчик. Проєкт проєктом, але якщо бетон не набирає міцності, а це за 21 день, раніше цю ємність монтувати ніяк. Для "Укрзалізниці" сьогодні ми знайшли ємність восьмикубову. На перший період її вистачить, якщо ми додатково наповнимо її концентраторами. Ємність вже є. Я сподіваюся, наступного тижня буде підписано договір, надійдуть кошти. Ми плануємо зробити позачергову сесію і передати до цієї лікарні також кошти для придбання ємності. І далі робитимемо монтаж. Поки це буде відбуватися, ми будемо надавати пацієнтам можливість користуватися концентраторами (вони днями надійдуть). Вони вже на території України, проходять процедуру розмитнення, на вихідних — початку наступного тижня будуть", — сказав Пастух.

За його словами, є проблеми не тільки з бочками, а й з концентраторами. В Україні їх мало, на доставку з інших країн потрібен час.

"Офіс президента, Кабмін промоніторили всіх постачальників концентраторів в Україні, вийшли на цифру 4 тисячі концентраторів, які зараз рухаються до України в контейнерах морем. Решта ще знаходяться безпосередньо на території країн-виробників. Питання транспорту. Контейнер до України прибуває за місяць- півтора", — пояснив заступник голови Харківської ОДА.

Пастух нагадав, що до Харківської області всього надійде 250 концентраторів, розрахованих на двох пацієнтів і 150 — на одного. Їх спрямують до лікарень, які найбільше "просідають по кисню". Далі будуть розподіляти, виходячи з ситуації.

Як писав KHARKIV Today, раніше в Харківській ОДА повідомляли, що затримка з відкриттям залізничних лікарень відбувається з технічних причин. 2 листопада лікарні повинні були підписати договори з Національною службою здоров'я України і почати отримувати кошти, проте в системі стався збій через велике навантаження. Після цього договори обіцяли укласти 3 листопада.

Всього в залізничних лікарнях Харкова обіцяли розгорнути 600 ліжок. Відкрити лікарні хотіли ще в 20-х числах жовтня.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.