Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Перепочинок в "інфекціонці" не настав: колеги оголосили бойкот

В Обласній інфекційній лікарні не вистачає 10 лікарів, десятки медсестер і санітарок.

Майже 30 медиків Обласного диспансеру радіозахисту, який ще називають Чорнобильською лікарнею, відмовилися лікувати хворих з COVID-19. При цьому навесні благодійники витратили сотні тисяч гривень, щоб обладнати її для цієї мети.

На початку цього тижня у медиків Обласної інфекційної лікарні повинен був настати перший за три місяці напруженої роботи перепочинок. У понеділок-вівторок частина пацієнтів з "інфекціонки" планували перевести до лікарні для чорнобильців на Новгородській. Ще навесні вона потрапила в число резервних для боротьби з епідемією коронавірусу. Волонтери за рахунок благодійників обладнали її кисневою трасою, купили захисні костюми і респіратори. Але минулого тижня лікарі і пацієнти несподівано оголосили бойкот.

Передумали в останній момент

Весь минулий тиждень Чорнобильська лікарня вирувала: стало відомо, що прийшла пора задіяти її як резервну в боротьбі з коронавірусом і перевести частину хворих з Обласної інфекційної лікарні. Ще в квітні радіологічний диспансер перестав приймати пацієнтів, волонтери почали завозити туди обладнання та засоби захисту. Зокрема, Харківський IT-кластер за 245 тисяч гривень побудував кисневу трасу на 39 ліжко-місць. Вона призначалася для підтримки пацієнтів середньої тяжкості. На сотні тисяч гривень закупили необхідні засоби захисту: більше тисячі захисних костюмів, 6 тисяч респіраторів третього покоління, 25 тисяч одноразових рукавичок і інші предмети, необхідні для захисту медиків.

Весь цей час благодійні подарунки чекали свого часу. Але коли він настав, виявилося, що приймати хворих коронавірусом тут не бажають. Спочатку чорнобильці зажадали повернути їм лікарню, тому що не можуть більше обходитися без планових оглядів і лікування, а потім і самі лікарі висловили свою позицію. За даними Харківської облдержадміністрації, майже 30 медиків написали пояснювальні записки.

"У кого діти маленькі, у кого батьки старенькі. Хтось один виховує дитину, маса побутових причин",—так пояснила KHARKIV Today небажання лікарів працювати на коронавірусному фронті директор диспансеру радіаційного захисту Ірина Пирогова.

инфекционка
В інфекційній лікарні вичерпали кадровий резерв. Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

Крім того, в цій лікарні ніколи не було профільного інфекційного відділення, немає лікарів —інфекційних, тому медики висловили сумніви в тому, що зможуть якісно надати допомогу хворим.

Ця ситуація стала несподіванкою і для керівництва області, і для лікарів "інфекціонки", які сподівалися на підмогу колег, і для самих благодійників.

"Ми везли обладнання в цю лікарню тому, що вона була визначена Міністерством охорони здоров'я спочатку як опорна. Це дуже дивна ситуація для нас", — прокоментувала новину PR-менеджер IT-кластеру Альона Бєляєва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У харківську "інфекціонку" звуть лікарів і медсестер на зарплати від 18 до 40 тисяч гривень

Найбільше розчаровані рішенням колег медики інфекційної лікарні. 16 червня там знаходилося 226 пацієнтів, з них 12 — важкохворі, 9 підключені до апаратів штучної вентиляції легенів. Для того, щоб їх розмістити, задіяли палати дитячої інфекційної лікарні в окремій будівлі, можна додати і інші відділення, але кадрового резерву вже давно немає.

"Справа не в ліжках, ліжка не лікують, справа в кількості лікарів, медсестер і санітарок, які повинні мати достатньо часу, щоб виконувати свою роботу. Ми працюємо, але напруга емоційна і фізична — на межі", — розповів KHARKIV Today анестезіолог Обласної інфекційної лікарні Володимир Корсунов.

За інформацією директора цієї лікарні Павла Нартова, їм зараз не вистачає як мінімум 10 лікарів, а також десятка медсестер і санітарок. На заклик керівництва області та волонтерів перевестися працювати в інфекційну лікарню відгукнулися лише 5 медиків.

Ведуть переговори

На прохання стражденних пацієнтів Чорнобильської лікарні у ній все-таки відкрили один корпус, де ліквідатори можуть проходити обстеження і лікуватися. Поки що у відділенні лежить тільки один пацієнт. В облдержадміністрації тим часом не прийняли остаточного рішення про те, що ж робити з цією лікарнею: везти туди хворих COVID-19 чи ні. У медзакладі є лікарі і медсестри, які готові працювати з коронавірусом, таких — більше 20.

"Поки не введено надзвичайну ситуацію, медики не можуть працювати примусово. Я щиро сподіваюся, що з ними вдасться вийти на діалог. Це ідеальна лікарня для коронавірусу: окрема територія, корпус без пацієнтів. В крайньому випадку, ми будемо говорити про те, щоб перевести медиків на тимчасову роботу за контрактом в інфекційну лікарню", — розповіла KHARKIV Today Наталія Попова, волонтер і радник голови ХОДА з медичних питань.

В Обласній інфекційній лікарні кажуть: і серед них були медики, які не хотіли працювати з новим небезпечним вірусом, але вони звільнилися за власним бажанням, коли тільки почали привозити перших пацієнтів.

нартов
Директор "інфекціонки" Павло Нартов був одним з лікарів, які захворіли коронавірусом. Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today

Небажання лікарів і медсестер працювати з коронавірусом пояснюється багатьма причинами. По-перше, вони часто заражаються самі, за весь період в Харківській області COVID-19 підхопили 270 медиків, це — кожен п'ятий хворий. По-друге, обіцяні надбавки до зарплати виплатили тільки в травні, до того ж, дісталися вони не всім — наприклад, їх отримали не всі водії "швидких", вони залишилися незадоволені цим. Такі тенденції не мотивують медпрацівників на те, щоб переводитися в інфекційну лікарню, хоча там і обіцяють зарплати в розмірі 18-40 тисяч гривень на місяць.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З маскою на підборідді або без: як в Харкові не стежать за карантином

В облдержадміністрації сподіваються найближчим часом домовитися з Харковом про те, щоб задіяти більше міських лікарень. Голова ХОДА Олексій Кучер в своїх щоденних постах про кількість хворих почав окремо виділяти, скільки серед них харків'ян.

"Від 60 і до 80% нових хворих — таку статистику нам робить місто Харків. Вчора ми провели нараду з керівниками структурних підрозділів в Харкові, найближчим часом ми визначимо алгоритм дій", —повідомив губернатор.

Поки що підтримку інфекціонці надають 13-а і 17-а лікарні. В деякі дні туди відправляють доліковувати по 15-17 хворих, які вже йдуть на поправку. Але пандемія не відступає, тому настав час підключати нові лікувальні установи на підмогу.

Автор: Олена Павленко

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.