Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Нові правила життя на карантині: що можна і чого не можна робити в Харкові

За порушення правил карантину передбачений штраф від 17 до 34 тисяч гривень.

На позачерговому засіданні Кабінету міністрів України від 2 квітня прийняли рішення про посилення карантинних обмежень. Тепер на вулицю можна вийти тільки в масці і з паспортом.

Із понеділка, 6 квітня, в Україні вступають в силу нові карантинні обмеження. KHARKIV Today зібрав список всіх заборон і дозволів на період карантину.

До 24 квітня діють нові обмеження на: 

 —  перебування в громадських місцях без маски або респіратора (маски можуть бути саморобними). У Кабміні наголосили: інформація про те, що магазини, банки і аптеки повинні забезпечувати відвідувачів масками або респіраторами — фейк.

"Це неправда. Установи та магазини, робота яких дозволена в період карантину, повинні лише контролювати, щоб відвідувачі перебували в будівлях і на території установ виключно в масках і респіраторах. Зобов'язання забезпечення масками покладається на відвідувачів",—відзначили в Кабміні.

— переміщення групою осіб більше двох чоловік, крім випадків службової необхідності і супроводу дітей;

— перебування в громадських місцях осіб, що не досягли 14 років, без супроводу батьків;

— перебування на вулиці без документів, що засвідчують особу;

— відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових і прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією людиною і в разі службової необхідності;

— відвідування спортивних і дитячих майданчиків;

— проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, в яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади і органів місцевого самоврядування;

— самовільний вихід з місця ізоляції (обсервації) — тим, хто недавно повернувся в Україну;

— відвідування установ паліативної допомоги та соціального захисту (соцзабези і т.д);

— регулярні і нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом в міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, зокрема пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах в режимі маршрутного таксі. Однак, як розповів UA: Харків, заступник Харківського міського голови з питань інфраструктури Євген Водовозов, поки в Харкові громадський транспорт курсуватиме без змін.

"Поки що ситуація буде така: курсуватимуть автобуси в режимі експрес, тролейбуси і трамваї. Маршрутні таксі два тижні у нас і так не курсують", — сказав Водовозов.

Продовжує діяти заборона на:

— відвідування шкіл і вузів школярами і студентами;

— похід в ресторани і кафе, торгово-розважальні центри, клуби, фітнес-центри, театри, цирки, музеї;

— работу метрополітена; 

— работу аеропорту;

— відвідування окупованого Криму і ОРДЛО. У зону ООС можна в'їжджати деяким категоріям осіб: жителям з місцевою пропискою або власникам нерухомості, які працюють у зоні ООС, вагітним, тим, хто забезпечує життєдіяльність регіону. Причиною дозволу перетину зони ООС стане смерть родича і лікування (особливо важкі випадки).

Під час карантину можна:

— користуватися адресною доставкою з кафе і ресторанів;

— купувати продукти харчування, паливо, засоби гігієни, ліки та ветпрепарати, корми, пестициди і агрохімікати, насіння і посадкові матеріали, засоби зв'язку;

— продавати запчастини для транспортних засобів, в тому числі для тракторів та іншої сільськогосподарської техніки та добовий молодняк домашньої птиці;

— відвідувати банки (всі види фінансових установ, в тому числі ломбарди і кредитні спілки) і страхові компанії, а також лікарів і ветеринарів, автозаправки, місця, де технічно обслуговують і ремонтують транспорт, технічно обслуговують реєстратори розрахункових операцій, ремонтують комп'ютери, побутові вироби та предмети особистого вжитку, поштові відділення;

— користуватися легковими автомобілями;

— перевозити людей службовим і орендованим транспортом підприємств, установ в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, узгодженими з поліцією.

Як писав KHARKIV Today, 11 березня на засіданні Кабінету міністрів України прийняли рішення про введення карантину по всій країні. Але вже 25 березня було прийнято рішення про продовження карантину до 24 квітня.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив: якщо в Україні знизиться захворюваність коронавірусом до кінця квітня, то на початку травня працездатні українці вийдуть на роботу, транспорт частково відновить рух, а літні люди, школярі та студенти, як і раніше, будуть залишатися на карантині.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.