Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Новачки і "електронний Кернес". Перша сесія Харківської міськради в картинках

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Депутати 8-го скликання приступили до виконання обов'язків.

У середу, 9 грудня, відбулася перша сесія Харківської міської ради 8-го скликання.

Перед початком сесії депутатів зустрів пікет представників патріотичних сил, які прикотили до дверей мерії сміттєві баки, щоб наочно продемонструвати готовність до сміттєвої люстрації тих, хто зрадить інтереси України.

Багато хто прийшов на свою першу сесію на годину раніше. Біля входу до сесійної зали всіх сканували ручним металошукачем. Представники міської виборчої комісії підготувалися до засідання: розклали значки та посвідчення, винесли трибуну для читання присяги. Її для депутатів зачитала представниця "Блоку Кернеса" Світлана Горбунова-Рубан, всі по черзі отримали свої значки і картки для голосувань.

Потім голова виборчої комісії Ольга Мозгова несподівано оголосила Геннадія Кернеса міським головою без присяги —  на тій підставі, що він вже присягав одного разу. Таким чином Кернес почав виконувати обов'язки буквально не встаючи з-під крапельниці в "Шаріте". Після невеликої бійки біля трибуни проголосували  і за головуючого, яким став Олександр Новак. Ледве набрали 48 голосів.

Тим часом Кернес нібито надіслав з палати листа зі своїм електронним підписом про те, що бажає бачити на посаді секретаря Ігоря Терехова. Голосування було таємним, тому вже натягнули 73 голоси. Навіть партія "ОПЗЖ", яка напередодні погрожувала судами, дала небагато голосів.

"Голосування було таємним, хтось голосував, швидше за все. На мою думку, те, що обрали депутати таємно, оскаржити юридично майже нереально, якщо голосування відбулося. Але ми сьогодні не голосували за всі незаконні рішення. Ми залишаємося в опозиції", — розповів KHARKIV Today заступник голови фракції "ОПЗЖ" Андрій Спаський.

За його словами, в опозиції з ними буде і "Блок Світличної "Разом!". Тож, в міськраді сформувались два протиборчі блоки: провладний "Блок Кернеса" + "ЄС" + частина "Слуг народу" + "Партія Шарія" і опозиційний "ОПЗЖ" + "Блок Світличної". Але, як показало голосування за секретаря, голоси в разі потреби можуть легко перетікати з опозиції до провладної більшості.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.