Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Не знайшли компроміс: Харківській області вирішили залишити чотири райони. Рішення — за Верховною Радою

Кабмін поділив Харківську область на 7 районів, однак комітет Верховної Ради вирішив зменшити їх кількість.

Замість 7 районів за формулою Кабміну Харківській області залишили 4 райони — Харківський, Ізюмський, Лозівський і Куп'янський. За такої конфігурації в Харківському районі з центром в Харкові будуть жити 1,7 мільйона чоловік.

1 липня на засіданні комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування затвердили перелік районів Харківської області. Напередодні питання по Харківській області взагалі не розглядали, назвавши її однією з найбільш проблемних. Раніше Кабмін схвалив 7 районів, в тому числі Люботинський, але мітингувати почали жителі Богодухова, яких хотіли приєднати до Люботина. На засіданні комітету нардеп від "Слуги народу" Дмитро Микиша зазначив, що в питанні укрупнення районів у Харківській області "зайшли в глухий кут".

"Субрегіональний рівень — це не про людей, про людей — це ті послуги, які вони збираються отримувати, це буде на рівні базовому, громад. Субрегіональний рівень — це якраз для територіальних представництв, виконавчої влади. Це перше. Якраз з цього першого випливало моделювання Харківської області, яке раніше було прийнято Міністерством регіонального розвитку. Воно становило чотири укрупнених райони. До цього формування було кілька питань. Виникли конфліктні ситуації. Тому обласна адміністрація і все експертне середовище почали виходити з цього питання, дробити ці райони. Зараз їх 7 . А вже йде мова про 8. Це говорить про те, що конфліктна ситуація не те що не вирішена, а погіршилася і заходить в глухий кут", — заявив Микиша.

На його думку, є єдине рішення для вирішення конфлікту між громадами — залишити чотири райони, як пропонували в чорновому варіанті, і не приймати варіант Кабміну з 7 районами.

"Пропоную повернутися до первісного варіанта, де Харківська область складається з 4 укрупнених районів з центрами в Харкові, Ізюмі, Лозовій та Куп'янську", — сказав Микиша.

Його підтримав ще один харківський нардеп, Олександр Литвинов. За його словами, укрупненими районами не можуть стати Чугуївський, Зміївський і Вовчанський через відсутність прямого транспортного сполучення з гіпотетичними центрами.

"Минулого тижня ми провели велику кількість консультацій з експертами. Ситуація на сьогодні не вирішує проблем, які існують. Богодухів і Люботин, на жаль, компроміс не знайдено. Є питання по Чугуївському району, там немає прямого транспортного сполучення, Зміївський та Вовчанський райони. Ми заходимо в глухий кут. Моя позиція — чотири райони ", — сказав Литвинов.

В такому випадку буде величезний дисбаланс з населенням, тому що Харківський район включатиме 1,7 мільйона жителів, решта три райони разом — менше мільйона жителів. Крім того, найбільший район буде сягати від кордонів з Росією, Вовчанського району, до Коломацького району на кордоні з Полтавською областю.

На голосування поставили пропозицію підкомітету з сімома районами (Богодухівський, Ізюмський, Красноградський, Куп'янський, Лозівський, Харківський та Чугуївський) і позицію нардепів з чотирма районами (Харківським, Ізюмським, Лозівським і Куп'янським). Члени комітету підтримали другу позицію, затвердивши таким чином 4 укрупнених райони Харківської області.

У четвер, 2 липня, цей законопроект буде винесений в зал Верховної Ради. Районування затверджуватиметься для всіх областей України.

Нагадаємо, 12 червня на позачерговому засіданні Кабінету міністрів України затвердили перелік 129 районів в Україні замість 490 існуючих.  У Харківській області залишилося 7 районів замість 27

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.