Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Не готовим до змін виявився МОЗ — БЛОГ

в. о. голови Національної служби здоров’я України

Разом ми реалізуємо найбільшу та найважливішу реформу в країні, від якої залежить, не більше не менше, життя та здоров’я 38 мільйонів людей.

Сьогодні Парламент відправив у відставку Кабінет міністрів України. Президент говорив про те, що для змін у країні бракує сміливості.

Команда Національної служби здоров’я та я особисто взяли на себе сміливість та відповідальність два роки тому, коли розпочали реалізацію найбільшої структурної реформи в країні — трансформації системи охорони здоров’я. Не меншу сміливість на себе взяли і очільники областей та міст, керівники медичних закладів, лікарі та медичні сестри, пацієнтські організації. І всі ми щодня відповідаємо на все нові і нові виклики. Тому що розуміємо необхідність трансформації системи на користь пацієнта.

Місцева влада у неймовірно швидкому темпі приймала рішення про автономізацію закладів, лікарні нарощували оснащення, лікарі та медичні сестри освоювали комп’ютери та проходили навчання клінічному кодуванню хвороб, Національна служба здоров’я отримала та опрацювала 10 000 пропозицій на договір від понад 1 500 медичних закладів та законтрактувала всю екстрену медичну допомогу.

Але до впровадження другого етапу медичної реформи готовими, насправді, виявилися не всі.
Не готовим до змін виявився… МОЗ. У профільному міністерстві панує глибока та затяжна управлінська криза. Міністерство за перші 2 місяці покинуло 2/3 штату, відбулося кілька ротацій заступників, остання ротація — у кінці грудня, коли нарешті у реформи з'явилися 2 профільних заступника.

На сьогодні нормативне врегулювання та комунікаційна кампанія вимагають посиленої уваги. Ми переконані, що у нового міністра охорони здоров’я буде достатньо сміливості відповісти на виклики, взяти на себе відповідальність, як це вже зробили ми: НСЗУ, місцева влада, керівники понад 1500 медзакладів, понад 100 тисяч лікарів. І разом ми реалізуємо найбільшу та найважливішу реформу в країні, від якої залежить, не більше не менше, життя та здоров’я 38 мільйонів людей.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.