Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Навіщо Кернес заплутав Ярославського

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Після семи років ворожнечі перед Новим роком Олександр Ярославський помирився з мером Харкова Геннадієм Кернесом. Поки це схоже на дружбу в одні ворота.

Харківський бізнесмен і екс-власник ФК "Металіст" Олександр Ярославський завжди був далекий від політики. Лише одного разу в 2002-му пройшов до Верховної Ради від Партії зелених. В одному з інтерв'ю набагато пізніше зізнався: зробив це, щоб "у дворі не їздили БТРи". З того часу, кожного разу спілкуючись із журналістами, повторював як мантру, що він — простий хлопець із Харкова і хоче займатися тільки бізнесом.

До недавнього часу все так і складалося. Ярославський надовго дистанціювався від усіх кулуарних перипетій, відкрито нікого не підтримував і успішно вів справи, примножуючи капітал. Однак напередодні Нового 2020 року він помирився з мером Харкова Геннадієм Кернесом, якого сім років тримав на далекій відстані.

Варто нагадати, що під час підготовки до Євро-2012, коли Ярославський став неформальним "гаманцем Харкова", вкладаючись в інфраструктуру міста для Чемпіонату, викликав у Кернеса заздрість і роздратування. Тоді мер звинуватив генерального інвестора в манії величі.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кернес помирился с Ярославским

Коли ж Кернес допоміг раптово розбагатілому мільйонерові із оточення екс-президента Януковича Сергію Курченку перекупити у Ярославського "Металіст" разом зі стадіоном і тренувальною базою, останній перестав добирати слова і публічно посварився з мером.

Три місяці тому вони закопали сокиру війни і почали разом з'являтися на публіці. Чим Кернес підкупив Ярославського, можна тільки здогадуватися. Безсумнівно одне — в цьому союзі вигоду отримує лише Кернес, втягнувши найбільшого харківського бізнесмена в політичні інтриги.

Із самого початку каденції Володимира Зеленського, Кернес безуспішно намагався вийти на контакт із президентом. За власною інформацією KHARKIV Today, мер намагався домовитися через першого заступника керівника Офісу Президента Сергія Трофімова, який курирує регіони, і навіть намагався налагодити зв'язок через губернатора Олексія Кучера, але у відповідь чув лише тишу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Зе" и Кернес. Почему президент игнорирует мэра?

Нарешті, побачив рятівний місток — Олександра Ярославського, якого за останні півроку неодноразово бачили поруч із президентом. Крім того, Ярославський був і на представленні нового губернатора Олексія Кучера, куди самого Кернеса не покликали.

"Кернесу потрібна якийсь політичний дах. У той же час Ярославський вибудував свою лінію відносин із президентом. Я його бачив в Давосі, там було видно, що у нього досить близькі стосунки із Зеленським. Кернес же — людина, яка намагається вижити при всіх і примудрявся при всіх президентах показати свою потрібність і буде далі намагатися це зробити ", — говорить столичний політолог Тарас Березовець.

president.gov.ua

Ступивши на політичний шлях, Ярославський тут же публічно посварився із головою ХОДА Олексієм Кучером, хоча для конфлікту не було ніяких підстав. Крім інтриг Кернеса, який давно намагається послабити позиції нового губернатора. І як завжди чужими руками.

Справа в тому, що незалежна політика Кучера як кістка в горлі у Геннадія Адольфовича. Спочатку губернатор не дав йому провести переворот в стінах облради і призначити заступником голови свою протеже — Валерію Мураєву. Мрія сколотити групу "Довіряй ділам" із обласних депутатів (по аналогії із харківською міськрадою) так і залишилася мрією харківського голови. Кучер жорстко відреагував на свавілля, яке спробував організувати Кернес на ринку "Барабашово". При цьому заручившись в цьому питанні позицією керівництва Офісу Президента і всіх силовиків, чим остаточно обмежив потуги харківського міського голови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Засідання штабу по боротьбі із коронавірусом в Харкові: про що говорили і до чого тут рай і "яйця"

І ось тепер Ярославський став знаряддям в умілих руках харківського мера, родом із 90-х. Час змінився, а підходи ні.

Під час засідання Антикризового штабу було озвучено, що Харкову необхідно приблизно 5 мільйонів доларів. І хоча гроші у міста є, скинутися попросили бізнесменів, яких зібрали під шановане ім'я Ярославського. При цьому Кернеса нітрохи не бентежило, що тільки за один тиждень карантину Харківський зоопарк розмістив чотири тендери на будівництво двох кафе, будиночка для пінгвінів і реконструкцію двох басейнів на загальну суму в 170 мільйонів гривень. Навіть за нинішнім курсом — це 6 мільйонів доларів, яких вистачило б з лишком.

Замість цього харківський голова в наказовому порядку зажадав гроші на закупівлю обладнання та витратних матеріалів. Але як виявилося, харківські бізнесмени, не підозрюючи, скинулися і на агітаційну кампанію Кернеса. Крім медобладнання, на зібрані гроші були закуплені 100 тисяч продуктових наборів для соціально незахищених харків'ян. Пізніше пакети з макаронами, цукром і тушонкою почали розносити по домівках волонтери. При цьому на самих пакетах були вказані два прізвища — Кернеса і Ярославського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо "Національний корпус" допомагає Кернесу

"Ми здавали на добру справу, а в підсумку бачимо, що здали на передвиборчу кампанію Гени. Так справи не роблять. І що, Ярославський не знав про це? На пакетах і його прізвище теж. Дуже багато незадоволених колег, які вважають, що їх трішки обдурили (замінено редакцією. — Авт.) ", — розповів KHARKIV Today один із впливових бізнесменів, який брав участь в засіданні Антикризового штабу в Харків-Паласі.

пакеты Кернес Ярославский

"Роздача пакетів — це просто дешевий піар. Кернес намагається піаритися всюди, де можна. Вже були випадки, коли батьки школярів за свої гроші купували щось дороге для школи, а Кернес звітував, що це було зроблено за рахунок бюджету", — говорить політолог Олександр Романюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківському зоопарку побудують кафе за ціною 17 апаратів ШВЛ

Виходить, що Ярославський ще й мимоволі став працювати віп-агітатором у Кернеса. Тут доречно згадати про Кучера. На перший погляд він зробив демарш і його не зрозуміли в Офісі Президента. Але зараз всім зрозуміло, що він вчинив обачно, не дав втягнути себе і президента в інтриги Кернеса, на що вже звернули увагу багато київських політичних експертів.

"Кернес є токсичним для всіх, крім нього самого. У нього є обмежена група підтримки, але ще більша кількість людей його не любить. Тому, коли Кернес входить в контакт з медійними людьми, він бачить завжди тільки себе і хоче реалізовувати проєкт під свої особисті інтереси, а тут, зрозуміло, на носі місцеві вибори. У Ярославського — своя історія. У нього нормальне реноме сприйняття в Харкові і регіоні. Якщо в цій ситуації він виступає як бізнесмен, це йому не зашкодить. Якщо ж у нього є політичні амбіції, такий мир буде поганий для нього. Будь-хто, хто спробує доторкнутися до Кернеса в плані політики, втопить себе ",— говорить Тарас Березовець.

Як довго триватиме такий політичний союз, який приносить одному із союзників лише головний біль, а іншому — політичні дивіденди, час покаже. Але сьогодні зрозуміло одне, сам того не бажаючи Ярославський став заручником політичних інтриг Кернеса. Чи не заручником? Чи можливо, що Ярославський мітить в губернатори? Скоро дізнаємося.

 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.