Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

НАБУ вже розслідує закупівлю китайської вакцини, якої ще немає в Україні

Китайську вакцину отримає "Лекхім".

Постачати китайську вакцину до України збирається фармакологічна компанія "Лекхім". Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомляв, що китайський виробник був готовий співпрацювати тільки з "Лекхімом". Слідчі перевірять закупівлю цієї вакцини і можливе завищення вартості.

У лютому Національне антикорупційне бюро України відкрило провадження з закупівлі китайської вакцини від коронавірусу. Про це повідомив виконуючий обов'язки керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук на брифінгу 10 лютого.

Відзначимо, на брифінгу озвучили питання журналіста міжнародного агентства Reuters — чи дійсно НАБУ розслідує зловживання службовим становищем міністром охорони здоров'я Максимом Степановим в зв'язку з нібито заблокованими ним іншими договорами про закупівлю вакцин проти коронавірусу на користь підписання договору з "Лекхімом" про вакцину Sinovac. Також агентство цікавило, чи розпочате розслідування можливих зловживань, включаючи штучне завищення вартості вакцини при закупівлі Sinovac через посередництво "Лекхім".

Грищук підтвердив відкриття провадження, однак прізвищ і предмета розслідування розкривати не став, посилаючись на таємницю слідства.

"Без прізвищ. НАБУ дійсно почало розслідування. Це розслідування розпочато в лютому. Тобто ми буквально кілька днів тому це почали. Розслідується щодо закупівлі вакцини. Без деталей, без назв. Це судова таємниця в даний момент під час досудового розслідування. Дійсно НАБУ розпочало. Я так розумію, ця інформація взята з інтернету. Ми підтверджуємо, що така інформація відповідає дійсності. Але більш детально на даний момент ми повідомити не можемо", — сказав Грищук.

Раніше в Раді громадського контролю НАБУ повідомили  про відкриття досудового розслідування можливих зловживань під час закупівлі китайської вакцини компанії Sinovac Biotech за $ 17,85 за дозу через приватну фірму-посередника.

Спочатку державне підприємство "Медичні закупівлі" почало переговори щодо закупівлі вакцини за ціною близько трьох доларів, проте на фінальному етапі процесу Максим Степанов зупинив його і доручив почати переговори щодо закупівлі китайської вакцини у компанії Sinovac Biotech. Ціну в Раді громадського контролю назвали "чи не найвищою в світі" при ефективності в 50%.

Попередня правова кваліфікація — ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Крім того, 9 лютого Reuters опублікувало матеріал "Український партнер Sinovac намагається затримати поставки вакцини COVID-19: лист". У ньому журналісти, посилаючись на документ від 3 лютого, який опинився в їх розпорядженні, повідомляють, що імпортер просить українську владу відкласти перші поставки своїх вакцин проти коронавірусу до квітня.

"Лекхім" посилається на затримки з отриманням експортної ліцензії від уряду Китаю і пізнє прийняття Верховною Радою закону про реєстрацію вакцини. Тож, "Лекхім" і Sinovac Biotech не встигли узгодити графік поставок. Крім того, "Лекхім" захотіла змінити спосіб вимірювання встановленого коефіцієнта ефективності вакцини (в документації вказано, що ефективність повинна становити 70%, проте дослідження показали, що вона дорівнює 50%).

Як писав KHARKIV Today, харківська фармацевтична компанія "Лекхім" заявила про поставку в першому півріччі 2021 року п'яти мільйонів доз вакцин від коронавірусу, договір з китайською фірмою Sinovac Biotech вона вже уклала. Через рік обіцяють почати виробництво китайської вакцини. Одна доза вакцини від коронавірусу буде коштувати бюджету України 504 гривні.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.