Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

02 червня, 2020 - 15:12

"Ми робили все за інструкцією": в морзі на території інфекційної лікарні захворіла лікар

Фото: KHARKIV Today
На території інфекційної лікарні знаходиться патологоанатомічне відділення туберкульозного диспансеру, де протягом декількох місяців проводили розтин хворих коронавірусом.

На території інфекційної лікарні знаходиться патологоанатомічне відділення туберкульозного диспансеру, де протягом декількох місяців проводили розтин хворих коронавірусом.

У морзі, розташованому на території обласної інфекційної лікарні, працюють чотири людини: лікар, лаборант і два санітари. Позитивний діагноз підтвердили у лікаря, яка проводила розтини. Вона знаходиться на самоізоляції. Тепер розтинів в морзі не проводять.

Лаборант патологоанатомічного відділення запевняє, що під час розтину тіл хворих коронавірусом не відходили від інструкції, оскільки боялися не тільки за своє здоров'я, а й родичів.

"Ми робили все за інструкцією, тому що у всіх нас є маленькі діти. Докладали всіх зусиль", - розповіла KHARKIV Today співробітниця моргу.

За словами радниці голови Харківської ОДА з гуманітарних і медичних питань Наталії Попової, засоби індивідуального захисту у співробітників патологоанатомічного відділення туберкульозного диспансеру були в достатній кількості.

"Після підтвердженого ПЛР-тесту завідувачка відмовилася від госпіталізації, вона відправлена ​​на самоізоляцію і так само, як її рідні, знаходиться на самоізоляції. Вона лікар, яка власне, робить розтин цим тілам з COVID-19, які надходять з обласної інфекційної лікарні. 27 травня були забрані перші ПЛР-тести, 29 травня були повторні ПЛР-тести у тих, хто контактував із завідуючою, вони показали негативний результат. Зараз продовжують видавати тіла без розтину. Перенести або закрити повністю все на карантин сенсу немає, так як ПЛР-тести негативні. Що стосується засобів індивідуального захисту - костюмами вони укомплектовані, запит на департамент про додаткові костюми при залишку в районі двох десятків костюмів, надійшов 29 травня. Але особливість роботи моргу в тому, що під час розтину 4 людини перебувають там - 2-3 6 годин і тому їм потрібен всього один костюм. Вони вважають навіть із запасом, виходячи з 4 костюмів на добу. Критичної ситуації не було", - пояснила Попова.

За її словами, зараз співробітники моргу користуються костюмами, респіраторами з фільтрами і силіконовими очками. На початку пандемії вони працювали в протичумних костюмах.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.