Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Ми — мирні люди": керівника Poton Онищенка відправили до СІЗО

Онищенко в суді. Скрін: відео
Павло Онищенко під час монологу в суді намагався довести, що в діях членів його організації немає складу злочину. Він наполягав: ніякого запобіжного заходу до нього застосовувати не можна.

Павло Онищенко під час монологу в суді намагався довести, що в діях членів його організації немає складу злочину. Він наполягав: ніякого запобіжного заходу до нього застосовувати не можна.

5 червня в Київському районному суді обрали запобіжний захід Павлу Онищенку, керівнику громадської організації Poton. Його затримали увечері 3 червня в лісі в Краснокутському районі. До зали засідань через карантин нікого не пустили, крім дружини Онищенка. Чимала група підтримки залишилася за парканом на території суду.

Прокурор просив для підозрюваного за ч. 1 ст. 345 (погроза або насильство щодо правоохоронця) і ст. 348 (посягання на життя правоохоронця) Кримінального кодексу України тримання під вартою. Онищенко і його захист наполягали на тому, що до нього не можна застосовувати ніякого запобіжного заходу. Голова Poton розповів, як все відбувалося 3 червня на території "Слобожанської Січі"  — поруч з селом Сорокове в Краснокутському районі, де вирішив осісти і дочекатися приїзду Володимира Зеленського на діалог. За словами Онищенка, він вирішив, що "потрібна база" і використовував для цього занедбане село, де живуть всього 50 чоловік. Він зі своїми однодумцями вирішили зробити поселення, а з усього процесу телешоу, фіналом якого і повинен був стати приїзд президента.

"Ми прибрали старі будівлі, провели світло за свій рахунок. Ми платили шабашникам, створюємо робочі місця. Зробили 700 посадочних місць, розмістили сцену, чекали президента 12 липня", —розповів Онищенко.

Мета у нього була — розповісти Зеленському про те, що в Харківській області крадуть ліс і газолін. З 1 червня, за словами Онищенка, в поселенні почали відбуватися якісь незрозумілі події. Спочатку прямо над ними літав квадрокоптер, потім з'явилися троє невідомих в масках. Третього червня ці ж люди нібито з'явилися вже на машині, квадрокоптер також літав. Тоді поселенці вирішили встановити, хто ці люди і навіть нібито викликали поліцію з райвідділу.

"Ми знімали їх, вони не могли заблукати. Вони бігли в масках, у одного була рушниця за спиною, у другого пістолет. Я прийняв рішення зателефонувати начальнику райвідділу. І як колишній співробітник карного розшуку беру відповідальність на себе затримати їх. Я ріжу чотири колеса на машині, їх не чіпали ні пальцем в машині. Прибігли наші з лопатою, сокирою і держаком. Мій пістолет завжди був спрямований в землю. Я один раз вистрілив в багажник, а не в салон. Я багато років був снайпером в Московському райвідділі. А вони сиділи, нічого не говорили", — розповів в суді Онищенко.

За словами підозрюваного, протягом багатьох годин у них не було розуміння, що це співробітники СБУ: вони не пред'являли документи, не представлялися, не відповідали на питання, весь час залишалися в машині. Хоча в матеріалах слідства є свідчення, що силовики представлялися.

"У вас немає доказів, які підтверджували б, що ми знали, що це можуть бути співробітники. Я зателефонував до СБУ і тоді тільки мені сказали, що це можуть бути їхні співробітники. Я не вірив. Що СБУ робила в лісі? Може, гриби збирали? У наших діях немає хуліганських дій і складу злочину", — кричав Онищенко.

Суддя Світлана Шаренко прийняла рішення про взяття Онищенка під варту на 60 днів без права внесення застави. Більш м'який запобіжний захід, за словами судді, не можна застосувати через ризики, що підозрюваний зможе ховатися або впливати на свідків. Адвокати можуть оскаржити рішення протягом п'яти днів.

"Суддя, прокурор — всі злочинці", — сказав після оголошення Онищенко.

Його дружина після оголошення запобіжного заходу закликала однодумців Павла Онищенка перенести "Слобожанську січ" під ГУ Нацполіціі в Харківській області. За словами дружини, вона з 4 дітьми буде жити в наметі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.