Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Маски скинуті? Чи носити маску під час спеки харків'янам: що кажуть лікарі

Маску, кажуть медики, обов'язково потрібно носити навіть в спеку в місцях, де є тісний контакт з іншими людьми. Це ліфти, транспорт, офіси під час нарад.

Кілька днів в Україні зростає кількість хворих коронавірусом. 12 червня був зафіксований сумний рекорд  — 753 випадки.

Одночасно з цим країну (і Харків, зокрема) накрила задушлива літня спека, під час якої і без маски дихати важко — тому в супермаркетах і транспорті кількість людей в засобах захисту стрімко зменшується. На пляжах засмагають взагалі без масок.
KHARKIV Today дізнався про рекомендації медиків по носінню масок під час літньої спеки.

Здоровим дітям маски можуть нашкодити

Як розповів KHARKIV Today імунолог Андрій Волянський, маску обов'язково потрібно носити навіть в спеку в місцях, де є тісний контакт з іншими людьми. Це, наприклад, ліфти, транспорт, супермаркети (в години великого скупчення покупців), офіси і підприємства під час нарад. На людей з груп ризику ці винятки не поширюються.

"Але групи ризику, такі як літні люди або люди з хронічними захворюваннями, повинні надягати маску під час спілкування з іншими людьми, де б вони не були, нехай навіть в парку. Неможливо знати, спілкуєшся ти зі здоровою чи зараженою людиною", — зазначив імунолог.

Людям не з групи ризику необов'язково носити маски на природі і тим більше — на пляжі. Втім, це вже їх особистий вибір. Щоб не отримати тепловий удар, рекомендації звичайні — прикривати голову, не перебувати на сонці в період його найбільшої активності (з 12 до 16 години), пити побільше води.
Якщо ви відчуваєте, що вам важко дихати, зніміть маску, сядьте в тіні і випийте води. Якщо відчули запаморочення або прискорене серцебиття, потрібно зняти маску, піти з жаркого місця і звернутися за медичною допомогою.

"Що стосується дітей, то були повідомлення, що маски у маленьких дітей можуть швидко викликати кисневу недостатність, — додав Андрій Волянський. — Так що я б рекомендував надягати дітям маски тільки у виняткових випадках — якщо дитина часто хворіє, якщо у неї є захворювання легенів або, не дай бог, онкологія. Але батьки таких дітей зазвичай прекрасно знають про всі запобіжні заходи і не під час пандемії, і дотримуються їх".

Що говорить ВООЗ

На початку пандемії коронавірусу в ВООЗ підкреслювали, що носіння масок обов'язкове для медичних працівників і осіб, які доглядають за хворими коронавірусом. Також зазначалося, що здорову людину маска від зараження не захистить.
За інформацією від 7 червня позиція ВООЗ така: маски слід використовувати тільки в комплексі з іншими заходами, спрямованими на придушення поширення вірусу. Саме по собі використання маски не є достатнім для забезпечення адекватного рівня захисту від COVID-19, але все ж може захистити від зараження вірусом

Тканинні маски — захист чи видимість захисту

Що стосується "саморобних" тканинних масок, ВООЗ активно вивчає останні дослідження про ефективність тканинних масок. На їх підставі з'явилися рекомендації:

  • внутрішній шар маски повинен бути з абсорбуючого матеріалу, наприклад бавовни;
  • середній шар — з нетканого матеріалу, наприклад поліпропілену;
  • зовнішній шар — з неабсорбуючого матеріалу, наприклад поліефіру;
  • тканинні маски рекомендується прати з використанням мила або мийного засобу в гарячій воді (не менше 60 градусів) не рідше одного разу на день;
  • якщо немає гарячої води, маску слід випрати милом або миючим засобом у воді при кімнатній температурі, після чого прокип'ятити протягом 1 хвилини або витримати в 0,1% розчині хлорного вапна протягом 1 хвилини і ретельно прополоскати водою при кімнатній температурі.

До речі, в ВООЗ додають: тривале носіння будь-якої маски хоч і викликає дискомфорт, але не призводить до інтоксикації вуглекислим газом, як писали деякі джерела.
"Необхідно стежити за тим, щоб маска підходила за розміром і досить щільно прилягала до обличчя, дозволяючи нормально дихати. Одноразові маски не слід використовувати повторно і необхідно міняти, як тільки вони стають вологими", — відзначили в ВООЗ.

Андрій Волянський каже: тканинні багаторазові маски можна носити, але вони не повинні бути одношаровими.

Тим часом в міськраді вже рекомендували поліцейським  посилити нагляд за виконанням жителями Харкова протиепідемічних вимог в громадських місцях, в тому числі в міському транспорті, і реагувати на порушення. Адміністрації районів продовжать складати адмінпротоколи за порушення карантинних заходів.

 

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.