Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Лікарняний глухий кут. У Харкові закінчуються місця для лікування пацієнтів з коронавірусом

Пацієнтів продовжують привозити до інфекційної лікарні — більше нікуди.

Представники влади та чорнобильці так і не дійшли згоди про те, чи відкривати диспансер радіозахисту на Новгородській для хворих COVID-19.

Уже тиждень представники облдержадміністрації та Обласного диспансеру радіозахисту не можуть домовитися про те, розміщувати там хворих коронавірусом чи ні. У лютому диспансер, або чорнобильська лікарня, був включений в число опорних для лікування COVID-19. Ліквідаторів відправили проходити обстеження в інші лікарні, але весь цей час диспансер був порожній. Коли в ХОДА заявили про те, що пора задіяти резерви, збунтувалися і чорнобильці, і деякі медики. Поки точаться суперечки, кількість хворих коронавірусом в Харківській області зростає.

Ліжка розбрату

Харків і область — в червоній зоні за темпами поширення COVID-19. Після незначного затишшя на початку червня крива графіка захворюваності знову рвонула вгору. 19 червня лабораторний центр підтвердив діагноз ще у 37 чоловік, 18 числа їх було 57.

Обласна клінічна лікарня була розрахована на 200 пацієнтів. Вранці 19 червня їх було 260, частина одужуючих перевели до 13-ї і 17-ї лікарень, залишилося більше 230-ти. 18 червня керівники обласної ради та адміністрації запросили представників чорнобильських організацій на бесіду. З ними спробували домовитися про те, щоб вони припинили акцію протесту в чорнобильській лікарні і дозволили відправляти туди пацієнтів з інфекційної лікарні на доліковування. Діалог вийшов емоційним: чорнобильці кричали і погрожували масовими акціями протесту. По-перше, вони бояться заразитися, по-друге, вважають, що одну з кращих клінік Харкова, раніше — обкомівську лікарню, їм назад не повернути.

"Вони вирішили застосувати біологічну зброю проти нас. Для нас планують відкрити один з корпусів, а інший віддати інфікованим хворим. Це категорично заборонено всіма положеннями, розміщувати на одній території інфікованих і неінфікованих хворих", — заявив KHARKIV Today один з лідерів протесту Володимир Проскурін .

Він розповів, що з лютого чорнобильці лікувалися в інших лікарнях, але цей досвід був невдалим. Володимир Проскурін стверджує, що в Обласній клінічній лікарні з нього почали вимагати гроші за процедури, а його товариш по нещастю змушений був витратити 30 тисяч гривень на операцію, яку в диспансері радіозахисту йому зробили б безкоштовно.

чернобыльцы
Чорнобильці протестують під стінами своєї лікарні. Фото: NewsRoom

Облдержадміністрація пішла назустріч вимогам чорнобильців, на цьому тижні диспансер почав приймати пацієнтів в одному з корпусів, другий все ще закритий. У ХОДА сподіваються продовжити переговори, тому що відкривати для приймання інфікованих пацієнтів лікарні наступної черги не мають права.

"Чорнобильська лікарня готова приймати таких хворих. Щоб підключати другу хвилю лікарень, необхідне рішення Кабміну. ​​Але якщо є незадіяна лікарня з першого списку, я думаю, навряд чи в Києві приймуть таке рішення, скажуть використовувати ті ресурси, які були підготовлені раніше", — повідомив KHARKIV Today заступник голови ХОДА Тарас Пастух.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Перепочинок в "інфекціонці" не настав: колеги оголосили бойкот

В обласній інфекційній лікарні збираються будувати додаткову кисневу трасу — більше поки що ніде.

"В інфекційній лікарні ми організуємо додаткову кисневу магістраль для проведення кисневої терапії важким пацієнтам. Зокрема, киснева магістраль дасть можливість облаштувати кисневі точки вже безпосередньо в боксах. Також закупимо кисневі концентратори", — заявив заступник голови обласної ради Володимир Скоробагач.

Найближчим часом в Обласну інфекційну лікарню прийдуть працювати два лаборанти, медсестра і лікар. Це — десята частина потреби клініки в кадрах.

Старий конфлікт

Волонтер і координатор-аналітик платформи "Разом проти COVID" Олена Шержукова каже, що конфлікт стався частково через те, що спочатку список опорних лікарень був складений неправильно. Можливо, радіологічний диспансер і можна було б вивести з цього списку, як це зробили з онкологічними диспансерами по всій країні, ось тільки лікарям і їх пацієнтам потрібно було говорити про це ще в лютому.

"Треба було зосередитися на 2-3 опорних лікарнях. Є величезна лікарня на 602-му мікрорайоні, є Обласна клінічна лікарня, яка краще за всіх оснащена — це могли бути різні рішення. Зараз нам нема куди госпіталізувати людей, а там 40 точок кисню, купленого на народні гроші. Ми вже не можемо говорити про те, щоб виводити її з опорних лікарень. Чому вони тоді ще не сказали:  не везіть сюди нічого, ми не налаштовані працювати? Зараз потрібно відкривати лікарню негайно для приймання інфікованих і використовувати ці 40 точок кисню, а потім вже шукати інший госпіталь", — говорить волонтер.

больница
Чорнобильська лікарня пустує, поки "інфекціонка" не справляється з потоком пацієнтів. Фото: "Суспільне"

За словами Олени Шержукової, конфлікт між персоналом чорнобильської лікарні та обласною адміністрацією почався ще в минулому році при спробі провести конкурс на посаду директора диспансеру. Громадська рада при Харківській облраді, в яку входила сама Шержукова, запропонувала кандидатуру Олександра Золотарьова, думка медичного істеблішменту і лікарів лікарні озвучили тоді ті ж чорнобильці: вони відстоювали на посаді Галину Сіроштан, колишню керівницю управління охорони здоров'я. Закінчили нічим: конкурс не провели, тому в лікарні досі немає директора, а є виконуюча обов'язки. Громадську раду розформували, а волонтери досі судяться з облрадою, оскільки вважають це рішення незаконним.

Олена Шержукова опублікувала відкрите звернення до голови ХОДА Олексія Кучера і голови облради Сергія Чернова з проханням відновити роботу Громадської ради і знову призначити конкурс на заміщення вакантної посади керівника диспансеру радіозахисту. Всі колишні члени ради підписалися під зверненням. В цей же день депутат облради Дмитро Булах запропонував Чернову створити при раді тимчасову контрольну комісію для аналізу ситуації з інфекційною лікарнею, чорнобильським диспансером і конфлікту навколо них, який заходить в небезпечний для здоров'я жителів області глухий кут.

Автор: Олена Павленко

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.