Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

13 січня, 2021 - 12:09

"Лекхім" отримав замовлення на вакцину від коронавірусу без проведення аукціону

Договір уклали в кінці грудня, постачання очікують до 31 травня.

Одна доза вакцини від коронавірусі коштуватиме бюджету України 504 гривні. Ефективність вакцини очікують не менше 70%, за меншого результату вимагатимуть повернути гроші.

30 грудня державне підприємство "Медичні закупівлі України" уклало договір з фармацевтичною компанією "Лекхім" про закупівлю 1 913 316 доз вакцин від коронавірусу на суму 964 311 264 гривень. Відповідний тендер опублікований на сайті державних закупівель ProZorro. Згідно з документацією, поставлять вакцину до 31 травня 2021 року. Аукціону не було, учасник і переможець був один — фірма "Лекхім". Як раніше повідомляв міністр охорони здоров'я України Максим Степанов, китайська фармакологічна компанія, яка буде поставляти вакцину від коронавірусу, згодна була укласти договір тільки з "Лекхім-Харків". У документації зазначено, що фармакологічна компанія повинна поставляти вакцину з дотриманням "холодового ланцюга", збереженням її якості і цілісності, недопущенням потрапляння до неї пилу і опадів, а також недопущенням фальсифікації або крадіжки.

Всі витрати на транспортування (сюди входить завантаження і розвантаження вакцини) і перебування транспорту на митниці бере на себе постачальник, тобто фірма "Лекхім". Постачати вакцину будуть двома партіями — до 31 березня (700 тисяч флаконів / шприців) і до 31 травня (1 213 316 флаконів / шприців). Замовник вимагає, щоб вакцина відповідала офіційним стандартам, чинним в Україні, а також мала сертифікати якості, інформацію про перекваліфікацію Всесвітньою організацією охорони здоров'я або зареєстрована в США, Великобританії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канаді, Китаї, Ізраїлі, Індії, Мексиці, Бразилії . "Ефективність продукції на момент постачання має бути підтверджена в плацебо-контрольованому клінічному випробуванні, в якому досягнуто ефективність на рівні не менше 70% зниження захворюваності в досліджуваній групі в порівнянні з контрольованою групою", — сказано в документації. Однак в Бразилії, де тестували вакцину, заявили про її ефективність менше ніж 60%. Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов запевнив: при низькій ефективності вакцини буде вимагати повернення державних грошей.

"Ефективність продукції на момент постачання має бути підтверджена на рівні не менше 70%. Відповідний аналіз повинен бути підтверджений від компанії-виробника. Якщо компанія не буде відповідати цим стандартам, то вона відшкодує кошти в повному обсязі. Фінансово ми повністю захищені і у нас є банківська гарантія на ці речі", — пояснив Степанов.

Як писав KHARKIV Today, харківська фармацевтична компанія "Лекхім-Харків" заявила про постачання в першому півріччі 2021 року п'яти мільйонів доз вакцини від коронавірусу, договір з китайською фірмою "Sinovac Biotech" вона вже уклала. Через рік обіцяють почати виробництво китайської вакцини.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.