Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

18 січня, 2021 - 14:06

Харків'яни просять встановити "лежачих поліцейських" на небезпечних ділянках

Розмістити бар'єри пропонують біля дитячих садків, шкіл та великих супермаркетів Харкова.

Через збільшення кількості смертельних аварій харків'янин звернувся з проханням до міськради.

Житель Харкова Артур Кирилюк просить встановити на небезпечних ділянках доріг в Харкові "лежачих поліцейських". Відповідна петиція від його імені опублікована на сайті Харківської міської ради.

"У зв'язку зі збільшенням кількості ДТП з людськими жертвами, викликаними перевищенням швидкості, пропоную розглянути питання встановлення бар'єрів "лежачий поліцейський" на дорогах міста в найбільш небезпечних місцях, зокрема перед пішохідними переходами біля міських парків, шкіл, великих супермаркетів", — пояснив Кирилюк .

Автор звернення наводить для прикладу розділ з Державного стандарту України, який дозволяє встановлювати пристрої примусового зниження швидкості на дорогах біля дитячих і навчальних закладів, зон масового відпочинку, перед нерегульованими пішохідними переходами, в місцях інтенсивного руху транспорту, в житлових зонах.

"Лежачі поліцейські" можуть розмістити на відстані 5-6 метрів від небезпечної ділянки. Якщо це ділянки протяжністю понад сто метрів, можна послідовно встановлювати штучні нерівності на відстані 20-30 метрів один від одного за напрямком руху. Харків'янин нагадав, що водіїв попереджатиме про "лежачого поліцейського"  відповідний знак. Відзначимо, петиції харків'ян розглядає Харківський міський голова. Однак в Харкові його немає — 16 січня Геннадій Кернес помер.

Електронну петицію розглядають, якщо вона набере 5000 підписів громадян протягом трьох місяців з дня опублікування. В день публікації звернення Артура Кирилюка набрало один підпис. Проголосувати за ініціативу можна тут.

Як писав KHARKIV Today, останнім часом в Харкові сталося кілька смертельних аварій через перевищення водіями швидкості.

16 січня на проспекті Гагаріна КІА Optima, яка рухалась на червоний сигнал світлофора, в'їхала на швидкості у Mazda. Останню відкинуло на острівець безпеки, де стояла 50-річна жінка. Вона загинула на місці.

У листопаді на проспекті Науки Volkswagen Passat зніс пішоходів на острівці безпеки. За кермом автомобіля знаходився 22-річний іноземець. В результаті аварії постраждали 48-річний чоловік, десятирічний хлопчик і 50-річна жінка, усіх госпіталізували до лікарні "швидкої допомоги". Через деякий час чоловіка відправили додому на доліковуватись, дитину перевели до обласної травматологічної лікарні, жінка залишається в реанімації у важкому стані.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.