Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків'яни продовжують писати петиції Геннадію Кернесу

Жителі хочуть увічнити пам'ять мера.

Автори звернень просять перейменувати на честь Геннадія Кернеса парк імені Горького і Харківський зоопарк, аеропорт "Харків" і станцію метро "Держпром", проспекти Науки, Московський, Григоренка, а також звести пам'ятник у центрі міста.

За останні кілька днів мешканці Харкова написали на ім'я мера Геннадія Кернеса 12 петицій. У всіх йдеться про те, як увічнити пам'ять міського голови. Відповідні звернення опубліковані на сайті Харківської міської ради.

Дати ім'я мера парку Горького пропонує харків'янин Дмитро Андрєєв. Він зазначив, що в Харкові є шикарні парки і сади і Кернес заслужив, щоб його ім'ям назвали один з них. А харків'янка Олена Денисюк вважає, що краще дати ім'я Кернеса зоопарку.

Перейменувати одну з головних вулиць або одну зі станцій метро на честь Кернеса хочет Вадим Коваль. Яку саме — не вказує, але вважає, що жителі зобов'язані проголосувати за ініціативу.

"Харків'яни зобов'язані підтримати цю петицію. На знак подяки за багаторічну роботу на посаді міського голови успішного і процвітаючого Харкова. Г. А. Кернес був і залишиться для всіх харків'ян кращим мером", — сказано в зверненні.

Віталій Панчук просить присвоїти ім'я мера міжнародному аеропорту "Харків". Петицію можна знайти тут.

Ілля Жданов вважає, що потрібно звести Кернесу пам'ятник на площі Свободи, де раніше стояв пам'ятник Леніну. В основу покласти фірмовий жест Кернеса — "Victory hand".

"Вважаю за необхідне увічнити пам'ять про нього пам'ятником з ним. І його фірмовий знак повинен бути присутнім — ✌️. Пам'ятник можна розмістити на площі Свободи, де раніше стояв пам'ятник Леніну, або на якійсь інший площі. Геннадій Кернес навіки в наших серцях", — сказано у зверненні.

На думку Ярослава Боровского, пам'ятник Кернесу повинен стояти в сквері на площі Свободи, який мер відкрив при житті. До речі, це відкриття сухого фонтана в цьому сквері 23 серпня стало останнім публічним заходом, який відвідав Геннадій Кернес.

Харків'янка Ольга Юрченко вважає: якщо є пам'ятник Василю Каразіну, повинен бути і Геннадію Кернесу. Вона відзначила внесок мера в розвиток міста і запропонувала увічнити його пам'ять зведенням пам'ятника в центрі міста.

"У центрі кращого міста України ще залишилися місця для пам'ятника людині, яка стала найвидатнішою і містоутворюючою персоною за останні не тільки роки, десятиліття, але навіть століття. Чому В.Н. Каразін, який відкрив Харкову нові горизонти, заслуговує пам'ятник, а Г. А.Кернес, що продовжив через два століття справу Каразіна і зробив місто найбезпечнішим, найкомфортнішим для життя, найкрасивішим і найфункціональнішим у всій країні, ні ?!" — пояснила автор звернення.

Петицію про присвоєння проспекту Науки імені Кернеса можна знайти  тут, Московського проспекту — тут , проспекту Григоренка — за посиланням. На думку одного з авторів звернення Артема Ульянцева, носити ім'я Кернеса повинен саме проспект Науки, оскільки там мер прожив багато років.

"Геннадій Адольфович дуже тривалий період часу прожив саме на цьому проспекті.
Наш мер усіма силами сприяв розвитку нашого улюбленого міста, і я думаю, що він заслуговує цієї пам'яті у вигляді перейменування проспекту на його честь. Ми можемо поставити його в ряд таких відомих харків'ян як Євген Кушнарьов і Олександр Масельський. Всі вони внесли величезний вклад в розвиток міста Харкова та області", — пояснив він.

Підтримати ініціативу про перейменування станції "Держпрому" на честь Кернеса можна тут. Автор звернення вважає, що саме так місто буде пам'ятати про мера.

Відзначимо, електронну петицію розглянуть в мерії, якщо вона набере 5000 підписів громадян протягом трьох місяців з дня публікації. На сьогоднішній день зазначені петиції отримали від одного до шести голосів.

Як писав KHARKIV Today, в день, коли стало відомо про смерть Харківського міського голови Геннадія Кернеса, харків'яни стали відправляти петиції на ім'я президента про присвоєння меру Харкова звання "Герой України" і зведення пам'ятника. Секретар Харківської міськради Ігор Терехов повідомив, що зараз пропонується назвати ім'ям Кернеса станцію метро, вулицю, встановити пам'ятник і посмертно присвоїти звання Почесного харків'янина.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.