Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська каналізація страждає через незаконні викиди нафтопродуктів

Підприємства, які порушують допустиму кількість викидів, штрафують.

У минулому році виявили наявність в стоках частин нафтопродуктів від 460 підприємств.

У Харкові стала актуальною проблема незаконних викидів нафтопродуктів від промислових підприємств в очисні споруди і каналізацію. Як повідомляє сайт міськради, про це в понеділок, 20 липня, заявив заступник генерального директора КП "Харківводоканал" Тарас Грущак.

"Є проблема з перевищенням гранично допустимих норм як за біологічними, так і за хімічними показниками, в тому числі і по нафтопродуктах. Зокрема, протягом 2019 року було зафіксовано наявність в стоках частин нафтопродуктів від 460 підприємств. І майже 90 підприємств нормативні показники перевищили", — повідомив Тарас Грущак.

За його словами, мова йде про підприємства важкої промисловості, автомийки, СТО, а також компанії з великими автопарками. До порушників застосовуються штрафні санкції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків'ян просять не кидати пляшки в каналізацію

"Протягом минулого року були виписані штрафи на суму близько 1,1 млн грн за перевищення норм по нафтопродуктах. Всього за перевищення гранично допустимих величин в стоках за всіма параметрами, в тому числі біологічними і хімічними, в 2019 році були застосовані санкції майже на 17, 5 млн грн", — повідомив Тарас Грущак.

Грущак зазначив, що через ці порушення на Диканівських і Безлюдівських очисних спорудах доводиться проводити додаткове очищення стоків з використанням електроенергії, а також біологічних і хімічних елементів. Таким чином, робиться все, щоб очищені стічні води, які скидаються в межах міста, не впливали на якість питної води, яка подається городянам.

КП "Харківводоканал" внесло 22 приписи та пропозиції з проектування та зведення локальних очисних споруд. Цим будуть займатися найбільші забруднювачі, деякі підприємства вже приступили до робіт.

KHARKIV Today раніше писав про те, скільки харків'яни будуть платити за комуналку.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.