Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Кернес просить грошей із держбюджету через карантин

Геннадий Кернес. Фото: Харьковский горсовет
Мер вважає, що бюджет Харкова втратить 15% надходжень через зміни в податковому законодавстві.

Кернес написав прем'єру і голові Верховної Ради листа, в яких розповів, що карантин вдарить по місцевому бюджету, комунальним підприємствам, а також малому та середньому бізнесу.

Мер Харкова Геннадій Кернес звернувся до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля і голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з проханням надати місцевим бюджетам підтримку в умовах карантину.

За словами мера, через карантин міський бюджет був змушений піти на додаткові витрати.

У своїх листах Кернес прокоментував наслідки прийнятого закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)".

"Зазначений закон передбачає звільнення юридичних і фізичних осіб на період до 30 квітня від плати за землю та податку на нерухоме майно. Ці надходження становлять 15% власних доходів бюджету міста Харкова, які бюджет недоотримає. Крім цього, призупинення господарської діяльності на території міста призведе до істотних втрат бюджету, перш за все, з податку із доходів фізичних осіб, адміністративних зборів, туристичного збору ", — йдеться в листі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Центр поводження з тваринами" витратив на рекламу 130 000 гривень на каналі дружини Кернеса і в Інтернеті

За словами Кернеса, цей закон призведе до того, що надприбутковий бізнес звільнять від податків, а малі та середні підприємства, такі як ресторани і перукарні, опиняться під ударом. Також мер зазначив, що значні збитки понесуть комунальні підприємства, які також потребують фінансової підтримки.

Кернес попросив посприяти прийняти закони, які компенсують втрати доходів місцевих бюджетів і передбачать дотації з держскарбниці; замість звільнення від сплати окремих платежів передбачать можливість розстрочки — йдеться про плату за землю, податок на нерухоме майно; дозволять органам місцевого самоврядування встановлювати пільги з оплати місцевих податків і зборів в межах бюджетного року без застосування регуляторних процедур для оперативної підтримки малого і середнього бізнесу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківському зоопарку побудують кафе за ціною 17 апаратів ШВЛ

У той же час харківський мер вирішив підтримати власників рекламних щитів під час карантину і звільнити їх від плати за користування місцями в травні. Відповідний проект рішення опублікований на сайті реєстрів актів Харківської міськради. У документі зазначено, що з проханням звільнити від плати за місце звернулися самі розповсюджувачі зовнішньої реклами.

Рішення вступить в силу, якщо його підтримає більшість депутатів Харківської міськради. Найближча сесія запланована на 22 квітня.

Нагадаємо, Харків пішов на карантин 18 березня, закрилися кафе, ресторани і всі торгово-розважальні центри.

Як писав KHARKIV Today, 11 березня на засіданні Кабміну вирішили ввести  карантин по всій Україні. Наступного дня на карантин пішли всі вузи Харкова, а з 13 березня оголосили карантин в школах і дитсадках. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.