Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Кабмін розглядає повернення до адаптивного карантину

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
В уряді вважають, що є регіони, де можна послабити карантин.

Області знову можуть поділити на зелену, жовту, помаранчеву і червону зони в залежності від епідеміологічної ситуації.

Кабінет міністрів України розглядає можливість переходу до адаптивного карантину. Про це повідомили в Офісі президента з посиланням на прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.

"Аналіз показує, що є регіони, в яких можливе більш значне послаблення карантинних заходів — до рівня, який відповідав жовтій і зеленій зонам. Уряд планує більш детально вивчити це питання і прийняти відповідне рішення", — пояснив Шмигаль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: План є, вакцини немає. Харків'яни не скоро отримають щеплення від COVID-19

Прем'єр-міністр додав: сьогодні вперше за тривалий період кількість активних хворих опустилася нижче 200 тисяч. Люди менше стали звертатися до лікарів і робити менше ПЛР-тестів, йдуть до лікарні і госпіталізуються тільки в разі погіршення стану здоров'я.

Відзначимо, в Харківській області спостерігається тенденція до зменшення кількості тестувань на коронавірус у вихідні. Минулого тижня найбільше досліджень зробили в четвер — 3099, в неділю кількість зменшилася в п'ять разів. З середи в лабораторіях обробили таку кількість зразків:

  • 27 січня, в середу, провели 3092 дослідження на коронавірус. З них 1610 — методом ПЛР і 1482 — ІФА;
  • 28 січня, в четвер, в лабораторіях зробили 3099 аналізів (1080 — методом ПЛР, 2019 — ІФА);
  • 29 січня, в п'ятницю, провели 2877 дослідження (1420 — ПЛР і 1457 — ІФА);
  • у вихідні кількість проведених тестувань різко зменшилася. У суботу, 30 січня, лабораторії обробили 721 зразок біоматеріалу (473 — методом ПЛР і 248 — ІФА). 31 січня, в неділю, налічувалося 585 проведених досліджень (371 — методом ПЛР і 214 — ІФА).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щеплення від коронавірусу в приватних клініках Харкова буде коштувати близько 1000 гривень

Як писав KHARKIV Today, 11 листопада Кабінет міністрів України прийняв рішення про введення загальнодержавного карантину в Україні і "карантину вихідного дня" (до цього діяло карантинне зонування). Карантин у вихідні почав діяти з 14 листопада і тривав до 30 листопада. 9 грудня Кабмін вирішив ввести в Україні зимовий локдаун, він діяв з 8 по 25 січня.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.