Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Посилення карантину: у Харківській області пустять до ресторану лише з сертифікатом про щеплення

Рішення ухвалили на засіданні Кабінету Міністрів України, щоб запобігти наступній хвилі поширення коронавірусу.

У разі відсутності у відвідувачів або працівників необхідних документів власнику закладу загрожуватиме штраф від 34 до 170 000 гривень.

24 листопада на засіданні Кабінету Міністрів України посилили вимоги до вакцинації у регіонах із "жовтою" зоною епіднебезпеки. Тепер громадські заклади, заклади культури, спортзали та ресторани можуть працювати у "жовтій" зоні лише за умови вакцинації всіх співробітників хоча б однією дозою вакцини або наявності у них негативного тесту на коронавірус, або довідки про одужання. Правило поширюється аналогічно і на відвідувачів (одна доза вакцини, негативний тест чи підтвердження одужання).

"Міністерство охорони здоров'я пропонує сьогодні внести зміну до постанови "Про зміну карантину" №1236. Зміни стосуються правил у "жовтій" зоні епідемічної небезпеки. Якщо раніше бізнес міг вибирати моделі діяльності у цій зоні — не перевіряти документи про вакцинацію чи негативний тест, а працювати відповідно до певних обмежень по площі, або перевіряти документи і працювати без обмежень відповідного рівня, то нові правила не передбачають такої опціональності", — пояснив під час засідання Кабміну міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МОЗ до кінця року обіцяють вакцинувати проти коронавірусу 40% населення

Як пояснив Ляшко, представники закладів повинні не просто запитувати про наявність сертифікату і перевіряти їхню візуальну наявність на вході до закладу, а зчитувати смартфоном QR-код COVID-сертифіката. Для зчитування підходить лише додаток "Дія". Після зчитування на смартфоні перевіряльника відображається статус COVID-сертифіката — чинний або нечинний.

Також Кабмін змінив сьогодні термін дії "жовтого" сертифікату. "Жовтий" сертифікат підтверджує проведення як мінімум одного щеплення. Якщо раніше він був дійсним 120 днів, то зараз термін його дії становитиме 30 днів.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.