Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Фукс розповів про останні дні Геннадія Кернеса

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
За три дні до смерті Геннадій Кернес скаржився на біль в серці.

Перший місяць в німецькій клініці "Шаріте" Геннадія Кернеса поступово виводили з коми, решту часу він перебував у свідомості.

Харківський бізнесмен Павло Фукс останнього разу розмовляв з Харківським міським головою Геннадієм Кернесом за три дні до його смерті. В кінці листопада Кернес став одужувати, проте потім у нього відмовили нирки. Про це розповів Фукс в інтерв'ю "Українській правді".

"Він говорив, що серце болить ... Він же весь час говорив важко, у нього трубка була в горлі і вона йому заважала. Розумієте, у нього ситуація була така: все трималося-трималося, а потім — раз і йому взагалі стало добре, він став досить активним. Така сильна активність у нього пішла в кінці листопада. Він був задоволеним, він радів — у нього був такий приплив сил. А потім бац — і нирки. І вже після нирок він пішов на спад", — пояснив Фукс .

Під час останньої розмови Фукс зрозумів, що Кернес вже не повернеться до Харкова. Лікарі вилікували мера від коронавірусу, до смерті призвели ускладнення після хвороби. Бізнесмен запевняє: весь час в "Шаріте" Кернес був при тямі, крім першого місяця, коли його поступово виводили з коми.

"Як його виводили з коми. Спочатку виводили на півгодини, він прокидався. Лікарі говорили, що йому не можна різко повертатися — зараз почне телефонувати, кричати. ​​Тому це правда, що першого місяця його поступово виводили з коми. А потім він телевізор дивився, поруч з ним в палаті лежав якийсь поляк, вони спілкувалися. Він в палаті не був один", — розповів Фукс.

Фотографувати і знімати на відео Кернеса не дозволяли тривалий час лікарі. Але потім і сам мер був проти. За словами Фукса, його друг серйозно почав ставитися до зовнішнього вигляду після замаху, під час лікування в "Шаріте" не хотів, щоб люди бачили його в поганому стані. Та все ж вирішив балотуватися в мери.

"Він керував містом останні два роки приблизно в такому ж стані", — пояснив Фукс.

Як писав KHARKIV Today, Харківський міський голова Геннадій Кернес помер 16 грудня, причиною стали ускладнення після коронавірусу. 17 вересня його відправили на лікування до німецької клініки "Шаріте". Тривалий час він не з'являвся на публіці (останній раз його бачили 23 серпня). Про коронавірус, подальше перебування Кернеса в "Шаріте" і його смерть повідомляв Павло Фукс.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.