Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Фірма з Харківської області буде робити двигуни для Міноборони без конкурсу

За 56 мільйонів гривень фірма з Мерефи повинна полагодити 152 двигуни для військової техніки.

Капітальний ремонт двигунів потрібно виконати за 4 місяці.

3 липня Міністерство оборони замовило приватній фірмі "Променерго" ремонт двигунів для військової техніки на 55 мільйонів 650 тисяч гривень. Про це повідомляється в системі державних закупівель "ProZorro", передають "Наші гроші".

До 15 листопада 2020 року, тобто за чотири місяці повинні виконати капітальний ремонт 152 безкомпресорних V-образних чотиритактних шестициліндрових дизельних двигунів УТД-20 для військової техніки по 366 тисяч гривень. Після надання послуг гарантійний термін експлуатації повинен складати два роки, а гарантійні напрацювання — 350 мотогодин", — йдеться у тендерній документації.

За даними "Наших грошей", в серпні 2019 року Міноборони замовляло у цієї фірми постачання двигунів UTD-20U власного виробництва по 775 тисяч гривень без ПДВ. Капремонт двигуна УТД-20 обійдеться вдвічі дешевше покупки двигуна UTD-20U.

"Променерго" отримала замовлення без конкуренції, тому що на торги більше ніхто не прийшов. Фірма "Інвестиційні рішення" вимагала від замовника посилити вимоги з контролю якості, щоб уникнути використання комплектуючих від російських виробників, які перебувають під санкціями. Також вона заявила, що державне підприємство (неназване) не може скласти конкуренцію через великий обсяг послуг і стислі терміни їх надання", — пояснили розслідувачі.

В "Наших грошах" уточнили — засновник і директор "Променерго", що знаходиться в Мерефі, — місцевий житель Валентин Афонін. У фірми є адміністративна будівля, цех, обладнання, інструменти та 130 співробітників. У лютому 2019 року "Променерго" робила капремонт шести двигунів інших моделей з ДП "Балаклійський ремонтний завод", чим підтвердила свій досвід. З 2008 року фірма отримала державних замовлень на суму 110 мільйонів 220 тисяч гривень.

"Зараз двигуни УТД-20 виробляє ВАТ "Барнаултрансмаш" (Росія), а раніше виробляв ще й дизелебудівний завод імені Кірова із Запорізької області, його ліквідовано в 2009 році", — додали розслідувачі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.