Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Євросоюз назвав три критерії для зняття карантину

Фото: РБК-Украина
Країнам-членам ЄС дали рекомендації щодо зняття карантинних обмежень.

Країнам-членам ЄС дали рекомендації щодо зняття карантинних обмежень.

Карантинні обмеження рекомендують скасовувати в країнах Європейського союзу при наявності трьох показників, — передає "Європейська правда" з посиланням на голову Єврокомісії Урсулу фон дер Ляйєн.

"Наші рекомендації фокусуються на трьох головних передумовах: істотне уповільнення поширення коронавірусу, достатні здібності системи охорони здоров'я і здатності нагляду і моніторингу",—написала Урсула фон дер Ляйєн в своєму Twitter.

Вона додала: рекомендації не варто вважати "сигналом того, що карантин уже можна знімати", вихід з карантину повинен бути поступовим і з подальшим моніторингом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Харківській області — перша смерть від коронавірусу

Перший критерій передбачає істотне уповільнення в країнах поширення коронавірусу протягом тривалого часу, про що буде говорити зменшення кількості нових випадків зараження, госпіталізованих хворих і пацієнтів у важкому стані.

Згідно з другим критерієм, країна повинна бути впевнена в здатності системи охорони здоров'я впоратися з навантаженням, якщо після зняття карантину її жителі знову почнуть хворіти. Третій пункт передбачає здатність проведення моніторингу, в тому числі широкомасштабного тестування населення і відстеження ізоляції контактних осіб.

У рекомендаціях наголосили на необхідності країн-членів ЄС своєчасно інформувати одна одну про ослаблення карантинних обмежень та їх зняття, а також ставити в пріоритет громадське здоров'я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місяць узаперті. Як змінився Харків за час карантину

Відзначимо, Іспанія послабила карантинні обмеження. Так, 13 квітня в Іспанії вийшли на роботу співробітники некритичних сфер — промисловості та будівництва. При цьому школи, бари, ресторани, спортивні та культурні заклади поки закриті. У громадському транспорті обіцяли роздавати маски. Польща почне поступово виходити з карантину та "розморожувати економіку" з 19 квітня, при цьому жителів зобов'яжуть носити маски з 16 квітня.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.