Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Екоінспекцію не пустили перевірити видобуток піску в Валківському районі

Фото: Госэкоинспекция в Харьковской области
Місцевий житель поскаржився на видобуток корисних копалин у великих розмірах.

Фірма "Прайм Альянс" видобуває пісок, гравій, глину і займається розробкою кар'єрів в Валківському районі, перевіряючих на свою територію вона не пропустила.

До Держекоінспекції в Харківській області надійшло повідомлення про те, що у Валківському районі ведеться видобуток корисних копалин — піску і глини у великих розмірах. Інспектори вирушили за адресою фірми "Прайм Альянс", однак на територію їх не пустили. Про це повідомили у Державній екологічній інспекції в Харківській області.

добыча песка

"Для перевірки законності користування підприємством надрами держекоінспектори з 13 по 26 листопада 2020 року намагалися провести позаплановий захід стосовно використання та охорони земель і надр. Але інспекторів "Прайм Альянс "до проведення перевірки допущено не було", — відзначили в Держекоінспекції.

Співробітники екоінспекції склали відповідний акт, а також направили листи до правоохоронних органів. Відносно "Прайм Альянс" відкрили кримінальне провадження.

У Держекоінспекції нагадали, що згідно зі статтею 13 Конституції України, земля, надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси на території України — об'єкти права власності українського народу.

Як писав KHARKIV Today,  у Валківському районі незаконним видобутком піску займався фермер

Слідчі встановили, що у чоловіка не було спеціальних дозволів, добував пісок він з липня по листопад 2019 року в селі Шестакове (Валківський район). Збиток державі склав понад 612 мільйонів гривень.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.