Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

04 лютого, 2021 - 07:30

Два харківських проєкти номіновані на архітектурну премію Євросоюзу

VG Horse Club был спроектирован для счастливой жизни лошадей. Фото: drozdov-partners.com.
Лауреатів визначать в 2022 році.

У цьому році на міжнародну премію ім. Місан ван дер Рое 2022 (European Union Prize for Contemporary Architecture - Mies van der Rohe Award 2022) номіновано два проєкти харківського архітектурного бюро "Дроздов та партнери" (Drozdov & Partners): Dental Clinic і VG Horse Club.

VG Horse Club

Проєкт був здійснений в 2016-2019 роках для щасливого, підкреслювали автори ідеї, життя коней. Кінноспортивний комплекс спроєктований для прийому гостьових коней, наїзників і глядачів, а також для проведення спортивних змагань міжнародного масштабу.

"Головним завданням було забезпечення щастя для тварин з усіма його компонентами: спа-інфраструктурою (душем, солярієм, персоналом для спецдогляду), тренувальними павільйонами і спортивним обладнанням, клімат-контролем і аудіосистемою", — кажуть творці VG Horse Club.

Dental clinic

Закинута радянська будівля на вул. Конторській, 5Б трансформувалася в стоматологію з навчальним центром для практикуючих лікарів в 2018 році. "Не дивлячись на те, що будівля не представляла історичної цінності, ми вирішили зберегти її головні формальні ознаки і пропорції, а також ритміку фасадів", — кажуть в Бюро Олега Дроздова.

1
Стоматологічна клініка з навчальним центром розташована на одній з найстаріших вулиць Харкова.

Переможці премії будуть оголошені в квітні 2022. До цього всім проєктам належить пройти дві фази відбору номінантів, після чого буде презентовано фінальний список учасників премії, а вже в лютому 2022 озвучать імена 5 фіналістів, серед яких буде обрано переможця.

Премія Європейського Союзу в галузі сучасної архітектури — нагорода Міс ван дер Рое (англ. The European Union Prize for Contemporary Architecture - Mies van der Rohe Award) — дається один раз в два роки за рахунок Європейського Союзу та Фонду Місан ван дер Рое (Барселона)  для визнання архітектурних творів Європи. Названа на честь Людвіга Місан ван де Рое. Церемонія вручення проходить в кінці травня в Барселоні, в стінах павільйону "Німеччина" —- твори Місан ван де Рое.

Автор: Микита Лисенко

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.