Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Добкін і "русский мир". Чому колишній мер Харкова — не проукраїнський політик

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today 
Михайло Добкін напередодні передвиборчої кампанії вирішив позиціонувати себе як патріота.

Колишній міський голова Михайло Добкін бажає вступити в одну річку вдруге і знову зайняти крісло мера Харкова. З метою набути популярності він часто ходить на інтерв'ю. В останньому заявив, що він — проукраїнський політик. KHARKIV Today знайшов безліч доказів того, що це не зовсім так.

Про свою патріотичну позицію Михайло Добкін раптово заявив на шоу з Наталією Влащенко на каналі "Україна 24". Там він почав гаряче відхрещуватися від ярлика проросійського політика.

"Я проукраїнський політик. Я перебуваю під санкціями в Російській Федерації. Я залишився в Україні, щоб будувати тут Україну. Ті, хто хотів будувати Росію в Україні, вже поїхали. Чому я проросійський? Так вигідно зі мною боротися. Мене так можна відсунути від будь-яких претензій у політиці", — говорив Добкін.

Проросійським Михайла Добкіна назвали, проте, далеко не випадково. Протягом останніх 7 років він послідовно просуває ідею того, що Росія — найближчий український друг і партнер, а Революцію Гідності влаштувала "купка оскаженілих націоналістів з Говерли".

Кавалер ордена Медведєва

У 2010 році Михайло Добкін став головою Харківської обласної державної адміністрації. У лютому цього року саме в Харкові були підписані угоди, які увічнили російський Чорноморський флот в Криму, що через 4 роки став базою для окупації. Тоді Добкін як господар приймав у Харкові президентів України і Росії Віктора Януковича і Дмитра Медведєва.

Медведєву, судячи з усього, сподобалося, оскільки незабаром Добкін став кавалером ордена дружби. "За великий внесок у розвиток і зміцнення відносин дружби і співпраці між Російською Федерацією і Україною", — йдеться в указі президента РФ Медведєва.

До Харківської області з тієї пори зачастили губернатори сусідніх областей Російської Федерації. На зустрічах Михайло Добкін кожен раз підкреслював, що росіяни і українці мають спільну історію і спільні корені.

медведев
Квітень 2010 року, Медведєв і Янукович підписують Угоду. Фото: ЕРА

"Я абсолютно впевнений, що ніякими товарообігами, ніякими економічними взаєминами не може вимірюватися та дружба, яка є між українським і російським народами. Нас дуже багато пов'язує історично. Найголовніше, що нікому не вдалося розбити нашу загальну історію, можливість говорити на одній мові і інше. Все це зберігається. Харків навіть у складні часи був єдиним регіоном, який аж до Верховного Суду України відстояв право вважати російську мову регіональною", — хвалився Добкін захистом "русского мира" перед спеціальним представником Президента Російської Федерації по країнах СНД Костянтином Косачовим в 2013 році. Інформація про цей візит і зараз є на сайті обласної адміністрації.

І хоч згодом Михайло Добкін і називав Медведєва "худобою" за те, що ввів проти нього санкції (Добкіну заборонений в'їзд до РФ), але орден залишив собі. Про це він докладно розповідав в інтерв'ю Дмитру Гордону

Під російськими прапорами

7 років тому в Україні проходила Революція Гідності, яку Добкін різко засудив. Усі пам'ятають сесію облради, на яку голова облдержадміністрації і всі депутати і чиновники від "Партії регіонів" прийшли в чорних футболках з написом "Беркут" — в знак підтримки силовиків, які нібито постраждали від рук активістів Майдану.

Зараз Добкін каже, що він — проукраїнський політик, але тоді він відчував гостру антипатію як мінімум до половини України, яка розташована на захід від Києва.

 

 

"Купка оскаженілих націоналістів, спустившись з Говерли, озброївшись не тільки сценарієм, а й кийками, вирішила, що вони і є той єдиний український демос, який здатний продукувати національну ідею і проголошувати її від імені всього українського народу", — так говорив він на з'їзді "Партії регіонів" 1 лютого 2014 року.

Саме Михайло Добкін був тією людиною, яка зустрічала втікача Віктора Януковича в Харкові 21 лютого 2014 року, він же допоміг йому втекти до Росії. Наступного дня він був організатором з'їзду депутатів Південно-Східних областей України, Севастополя і Криму. У той час Януковича вже не було з противниками Революції, тому у висловлюваннях Михайло Добкін був обережний, відразу ж після з'їзду вони з Кернесом рвонули до Бєлгорода, так і не попрощавшись з прихильниками на мітингу.

Щоправда, повернулися через кілька днів, і вже 2 березня вийшли на мітинг на площу Свободи, і там, стоячи під російськими триколорами, перед гаслами "Росія, допоможи", розповідали розбурханому натовпу про те, що "ми не дамо, щоб Харків руйнувався, ці хлопці в адміністрації не люблять Харків, вони показують агресію, зброю".

Після цього при повному потуранні і Добкіна, і Кернеса, і правоохоронних органів будівлю обласної адміністрації було взято штурмом учасниками мітингу, її захисники були побиті, а на будівлю був почепили російський прапор.

За Митний союз, російську мову і Путіна

Після того, як Харків відбили у сепаратистів, Добкін деякий час посидів у СІЗО і під домашнім арештом. Його звинувачували в закликах до порушення територіальної цілісності, але слідство не змогло знайти в його висловлюваннях складу злочину.

Від імені поріділих лав "Партії регіонів" колишній мер і голова області подався в президенти.

Його передвиборчу кампанію могли б написати і для Віктора Януковича, і для Олександра Лукашенка: вона цілком транслювала цінності так званого "русского мира".

"Входження в Митний союз дозволить і надалі розвивати такі стратегічні галузі промисловості, як ракето- і літакобудування, енергетика, IT-галузь, агропромисловий комплекс та інші", — пропонував Добкін своїм виборцям.

Не забув Добкін і про найбільш свербляче питання любителів "русского мира" — мовне.

"Україна повинна мати дві державні мови — українську та російську. Я на законодавчому рівні закріплю права російської мови в Україні, я буду захищати нашу спільну російсько-українську історію, культуру і традиції", — пообіцяв Добкін виборцям.

Виборці не перейнялися. Він тоді набрав 3% голосів, але зумів зайти до парламенту на виборах наступного року.

Риторика Добкіна з тих пір мало змінилася, як і нелюбов до української мови. Колишній нардеп в 2018-му написав в соцмережах, що має намір підтягнути англійську та українську, але досі спілкується тільки російською. Погляди політика на Революцію Гідності теж не змінилися. У того ж Гордона він назвав її учасників козлами і ідіотами, а Путіна — шановним лідером.

"Я поважаю Путіна поза Україною. Він сильний лідер, який Росію з колін підняв до стану, коли з нею почали рахуватися", — заявив Добкін.

На тлі цього всього слова політика про його проукраїнську позицію виглядають трохи дивно. Адже з поглядами, подібними поглядам Добкіна, набагато затишніше було б в Росії чи Білорусі.

В одному з останніх інтерв'ю Соні Кошкіній екснардеп пояснив, чому він не там.

"Яка Росія? Що мені там робити !? Я пройшов через свій коридор пекла, але сьогодні ми тут — політики, а там ми — г ... вно, колаборанти", — заявив Добкін.

Очевидно, що при всій любові до російської мови і повазі до Путіна повторювати долю Януковича йому зовсім нецікаво. Тому — зустрічайте нового "проукраїнського політика".

Автор: Олена Павленко

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.