Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

22 жовтня, 2020 - 15:19

До харківської "інфекціонки" передали чотири кисневих концентратори

Концентратори вже задіяли в роботу.

В "інфекціонці" є майже 40 кисневих концентраторів і 41 апарат штучної вентиляції легенів.

22 жовтня до Харківської обласної клінічної інфекційної лікарні представники Всесвітньої організації охорони здоров'я передали чотири кисневих концентратори. Їх вже задіяли для лікування пацієнтів з коронавірусом. Про це повідомив KHARKIV Today директор "інфекціонки" Павло Нартов.

"Сьогодні доставили. Вони вже задіяні в роботі, надають допомогу хворим. Всесвітня організація охорони здоров'я з нами зв'язувалася, ми говорили. Замовляли більше, дали чотири", — сказав Нартов.

Зараз в лікарні є майже 40 кисневих концентраторів. Точну цифру там не називають, оскільки вона постійно змінюється — концентратори доводиться часто ремонтувати. Нові — якісніші, німецького виробництва.

"Їх було 40-41. Але вони виходять з ладу. Ті концентратори, які є, — побутові, не розраховані на таку тривалу роботу. У нас періодично є від 35 до 40. Ми їх ремонтуємо. Було 41, десять не працювали, потім ми їх знову відремонтували. Найімовірніше зараз десь 35-37, з урахуванням нових. Ці гарні, німецькі", — пояснив директор "інфекціонки".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Кисень — це життя": чого не вистачає харківським лікарням на 42-му тижні епідемії

Із збільшення кількості хворих коронавірусом потрібні додаткові концентратори. Харківська обласна державна адміністрація вже їх закупила. В наявності вони будуть наступного тижня. У якій кількості їх розподілять по лікарнях, де лікують пацієнтів з коронавірусом, поки невідомо. Крім концентраторів, очікують кисневу бочку.

"У нас щодня йде витрата кисню десь більше одного мільйона літрів. Це той кисень, який йде з ємності, магістральний. Буде ємність — 20 тисяч літрів. Зараз у нас є ємності на три тисячі літрів (одна) і дві — по 600. Тобто три ємності і балони", — зазначив Нартов.

Апаратів штучної вентиляції легенів в "інфекціонці" зараз вистачає - 41. У резерві непогано було б мати ще десять, каже директор. Але для цього потрібні будуть додаткові анестезіологи. На нинішню кількість апаратів ШВЛ співробітників вистачає.

"Сьогодні ми одного взяли на роботу, знайшли. До цього у нас двоє звільнилися. І двох ми прийняли. Хтось приходить, хтось іде. Але стабільно у нас однакова кількість. У нас немає дефіциту", — пояснив директор "інфекціонки".

Відзначимо, станом на ранок, 22 жовтня, в харківській "інфекціонці" знаходяться 274 пацієнти з коронавірусом, з них 12 — в реанімації.

Як писав KHARKIV Today, станом на 22 жовтня в Харківській області зареєстровано 30 899 випадків коронавірусу, за добу — 627. Одужали 5989 чоловік, все ще хворіють — 24 438. Померли 472 людини (за добу — десять чоловік).

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.