Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

19 січня, 2021 - 15:49

Депутат "Блоку Кернеса" подала до суду на регламент Терехова

Фото: Харьковский горсовет
Харківський окружний адміністративний суд розгляне законність нового регламенту міськради. Позов подала Валентина Бондар.

Валентина Бондар не згодна з обранням головуючого, президії та наділенням новими повноваженнями секретаря Харківської міської ради на момент відсутності мера з поважних причин.

Депутат Харківської міської ради від партії "Блок Кернеса — Успішний Харків" Валентина Бондар подала позов до Харківського окружного адміністративного суду про скасування деяких положень регламенту Харківської міської ради сьомого скликання. Про це повідомили в Харківському антикорупційному центрі з посиланням на відповідне рішення суду від 11 січня про відкриття справи.

"Це положення регламенту, які вигадали якогось "головуючого" на сесіях міськради, коли міський голова не може брати участі в них. Також зміни до регламенту внесли в частині скликання сесій секретарем міськради, коли міський голова не може скликати сесію самостійно. Положення регламенту, які на думку багатьох, суперечать українському законодавству", — нагадали в ХАЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прокуратура Харківської області підозрює, що Кернеса оголосили мером незаконно

Зокрема, Бондар просить суд скасувати абзац 2 ч. 2 ст. 13, ч. 3, 4, 5 ст. 11. Згідно з цими статтями, міськрада може обрати тимчасову президію, якщо на час проведення першої сесії міський голова не обраний (ч. 3 ст. 11), головуючого, якщо міський голова обраний, але з поважних причин не бере участі в першому пленарному засіданні першої сесії (ч. 4 ст. 11), президію на випадок, якщо мер обраний, але не прийшов на першу сесію і не запропонував кандидатуру секретаря (ч. 5 ст. 11).

Крім того, новий регламент дозволяє секретарю міськради скликати сесію, якщо її не скликає мер (абзац 2 ч. 2 ст. 13).

Підготовче засідання у справі про скасування деяких положень регламенту пройде 3 лютого 2021 року о 14:00.

Відзначимо, 31-річна Валентина Бондар — заступник голови постійної комісії Харківської міської ради восьмого скликання з питань місцевого самоврядування, гласності та депутатської діяльності. Закінчила Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, працювала в Апеляційному суді Харківської області, з 2009 року займається підприємництвом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Це був Кернес. Харківська міськрада  погрожує судами за новини про справжність підпису мера

Як писав KHARKIV Today, 9 грудня пройшло перше пленарне засідання Харківської міської ради нового скликання без обраного на місцевих виборах Харківського міського голови Геннадія Кернеса. Однак це не завадило зареєструвати його мером без особистої присутності і присяги. Крім того, під час сесії обрали головуючого, незважаючи на позицію деяких депутатів про незаконність такого рішення. Ним став Олександр Новак. Під час таємного голосування  секретарем міськради обрали Ігоря Терехова.

Рішення про внесення змін до регламенту, які передбачають обрання президії, якщо міський голова не подав кандидатуру секретаря, або головуючого — якщо кандидатура подана, але секретаря не призначено, прийняли 26 листопада на засіданні робочої групи Харківської міської ради. Після цього його підтримали  на останній сесії сьомого скликання 2 грудня.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.