Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Чому в Україні не стартувала обіцяна 15 лютого вакцинація від коронавірусу

В середині лютого в Україні досі немає вакцини від коронавірусу.

За словами голови Міністерства охорони здоров'я Максима Степанова, Україну підштовхують до російської вакцини, але в МОЗ вважають, її в нашій країні бути не повинно.

16 лютого Національне антикорупційне бюро зажадало у Міністерства надати інформацію про всі переговори з виробниками вакцин від коронавірусу. МОЗ планує надати всі документи сьогодні. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Заява, яка надійшла до Національного антикорупційного бюро — це спроба зірвати кампанію з вакцинації в Україні. А ще — відкрити шлях до України російській вакцині "Супутник V". Україна вже втрачає довіру від виробників вакцин. Через брудні інформаційні атаки ми вже бачимо небажання виробників співпрацювати в майбутньому", — пояснив Максим Степанов.

Відзначимо, 15 лютого в Україні подали на реєстрацію вакцину AstraZeneca, розроблену Оксфордським університетом та однойменною британсько-шведською компанією. Очікується, що першими мінімум 500 тисяч доз вакцини прибуде до України в лютому 2021 року. Вакцину AstraZeneca використовують в 41 країні.

9 лютого, Україна готувалася приймати і розподіляти першу партію вакцини: 117 000 доз американо-німецької вакцини Pfizer / Biontech. Під неї МОЗ побудував маршрут вакцинації, один з проєктів USAID знайшов підрядника з потужними холодильниками, а регіони сформували списки на вакцинацію перших 58 500 чоловік і мобільні бригади. Україна одна з 17 країн, яка пріоритетно отримає цю вакцину. За словами головного санлікаря Віктора Ляшка, в жодну з цих країн ще не було поставок, оскільки в останній момент виробник змінив умови договору. Про це повідомляє "Українська правда". 

Оскільки в Україні ще не зареєстрована жодна вакцина від коронавірусу, то в приватних клініках офіційно вакцинуватися можна. Реєструвати російську вакцину заборонив уряд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 150 медиків із Харківської області навчаються прищеплювати від коронавірусу

Як писав KHARKIV Today, слідчі перевірять закупівлю китайської вакцини і можливе завищення вартості за одну дозу препарату. До цього фармацевтична компанія "Лекхім" заявила про поставку в першому півріччі 2021 року п'яти мільйонів доз вакцин від коронавірусу, договір з китайською фірмою "Sinovac Biotech" вона вже уклала. Через рік пообіцяли почати виробництво китайської вакцини. Одна доза вакцини проти коронавірусу коштуватиме державі 504 гривні.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.