Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Чому тільки 10%": співробітники "швидкої допомоги" в Харкові вимагають обіцяних міністром виплат

Медикам, які працюють з хворими коронавірусом, обіцяли доплачувати 300% від зарплати щомісяця. Із 2 500 співробітників "швидкої" в Харківській області квітневі виплати побачили тільки 244 особи.

Медикам, які працюють з хворими коронавірусом, обіцяли доплачувати 300% від зарплати щомісяця. Із 2 500 співробітників "швидкої" в Харківській області квітневі виплати побачили тільки 244 особи.

18 травня більше 20 співробітників відділення екстреної медичної допомоги №1 в Харкові вийшли на страйк. Вони не згодні ні з механізмом нарахування, ні з кількістю людей, яких преміювали. Водії, лікарі і фельдшери не знають, чи возили вони хворих з COVID-19, оскільки експрес-тестів в машинах немає. Крім того, не всі пацієнти з симптомами захворювання, погоджуються їхати до лікарні, залишаються на домашньому лікуванні. Не виключено, що діагноз у цих людей позитивний. Хто і як відбирав ті 10% персоналу, який отримав доплати, — головне питання.

"Коли нам дають виклик "погано з серцем" або "гіпертонічний криз", ми не знаємо, куди їдемо. Заходимо в приміщення, нам кажуть, що лікуються амбулаторно від пневмонії. Ми не можемо знати. Розумієте, чому ми не захищені? Наша зміна триває 12 годин, протягом цього часу ми виїжджаємо на різні виклики. Часто нам дають перевезення, я особисто возив пневмонію. COVID-19, звичайно, я не маю права ставити, тому що у мене немає експрес-тесту. Але звучить зараз такий діагноз як "атипова пневмонія". Чим ця пневмонія спричинена, зараз ніхто не знає, але вона швидко розвивається і викликає важкі ускладнення", — пояснив фельдшер Олександр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виплати медикам Харківської області за коронавірус: чому немає і коли будуть

Він вважає, що всі співробітники "швидкої" знаходяться на "передовій" і мають право на доплати.

"Говорили всі, і міністр, і президент, що має кожен медик отримати, хоча насправді цього не відбулося", — нарікає фельдшер.

Лікар "швидкої" Марина прийшла на страйк, бо не отримала доплат. Вона постійно стикається з хворими на пневмонію, але у кого з них згодом підтверджується COVID-19, не знає.

"Як можна сказати, чи є у пацієнта підозра? Я возила пневмонію, це було ще до карантину, багато пневмоній. Під час карантину пневмонії я не возила до інфекційної лікарні, але багато хто з наших лікарів, фельдшерів і водіїв — возили. Природно, там збирається черга з машин, бригад. Звичайно, всі між собою контактують. Машини не обробляються, змушують фельдшерів мити машини самостійно. Це вже поширення інфекції. Сказали, що доплату повинні отримати всі медики, не знаю, чи контактувала я. Я приїжджала за ці місяці до хворих з пневмонією, деякі відмовлялися від госпіталізації. Але я ж не знаю далі їх долю, може, наступного дня вони потрапили до лікарні з тим же COVID-19. Я не можу виключити того, що я контактувала", — розповіла лікар "швидкої".

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today

Незадоволені і водії: на цій підстанції 300% до зарплати отримали лише п'ять чоловік. Слід зазначити, що зарплата водія "швидкої" — близько 6000 гривень на місяць.

"До інфекційної лікарні всі машини, всі водії їздять завжди. Всі ми можемо заразитися там. Нам не виплачують наші гроші. Іншим людям виплатили чомусь, нам — ні. Виплатили п'ятьом [водіям — ред.] На нашій підстанції, від 14 до 18 тисяч гривень. Деякі лікарі і фельдшери бояться говорити, кодувати COVID-19", — уточнив водій "швидкої" Юрій.

Директор "Центру екстреної допомоги та медицини катастроф" Віктор Забашта каже, що при нарахуванні діяв по протоколу і не розуміє претензій підлеглих. За його словами, НСЗУ дала на виплати понад три мільйони гривень, ще більше двох мільйонів гривень додали з фонду установи. Виплати отримали тільки ті співробітники, які працювали з хворими з підтвердженим COVID-19.

"Ми виплатили в п'ятницю, 15 травня, 5 мільйонів 336 тисяч 333 гривні. Якщо нам перерахують гроші, я з задоволенням заплачу всім співробітникам, будь-яку кількість грошей. Ми заплатили 244 з 2500 співробітників. Я виплатив гроші перший і всі, що мені надійшли, ще додав 2 мільйони. У чому я помилився?", — обурюється Забашта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За добу коронавірус підтвердили у трьох жителів Харківської області

Медики "швидкої" напередодні написали листа голові Харківської ОДА Олексію Кучеру. Однак він вважає проблему штучно створеною, звинувачує активістів і волонтерів, які стали на бік медиків і каже: нарахування зробили правильно.

"Нормативна база, яка існує на сьогоднішній день, дозволяє виплачувати нам тільки тим людям, які вже отримали виплати. Це ті, які були безпосередньо задіяні в боротьбі з COVID-19, тобто безпосередньо контактували з хворими. Я, власне, думаю, що ця історія має кілька сторін. Є люди, які дійсно опікуються виплатами, а є, які маніпулюють ... Якщо людина адекватна, то вона спочатку з'ясує ситуацію, а після цього кричить, що "зрада", що не виконали, не виплатили", — пояснив Кучер.

До речі, якщо медикам "швидкої" частково закрили виплати за роботу з коронавірусом, то співробітникам обласних лікарень досі ні. За інформацією Кучера, до цього часу йде укладання договорів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.