Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

25 січня, 2021 - 13:55

Чиновників Харківської області попередили про масові звільнення

Через укрупнення районів у нашому регіоні продовжать роботу 7 районних державних адміністрацій з 27.

З 20 районних державних адміністрацій (РДА) звільнять більше тисячі чиновників, приблизно половина з них зможе знайти нову роботу в РДА укрупнених районів або об'єднаних територіальних громадах.

22 січня всіх 27 голів РДА в Харківській області офіційно попередили про звільнення. Не уникнути пошуку нової роботи і співробітникам тих 20 РДА, які перестануть існувати через укрупнення районів. На те, щоб звільнитися, у чиновників є два місяці. Про це KHARKIV Today розповів керівник апарату Харківської обласної державної адміністрації Володимир Клюцевський.

"Абсолютно всіх чинних голів РДА, відповідно до розпорядження президента, в зв'язку з ліквідацією районів і їх укрупненням, попередили. Відповідно до Кодексу законів про працю, у них є два місяці для того, щоб потім бути звільненими або комусь запропонують нові посади, відповідно. Вже обласна адміністрація розглядає з Офісом президента кандидатури голів РДА на сім новостворених районів. Щодо 20 районів, які ліквідуються, там будуть звільнені абсолютно всі 100% співробітників. А щодо семи районів новостворених, то чинні заступники голів РДА складають свої повноваження, відповідно до закону про місцеві адміністрації, перед новоствореним головою районної адміністрації. Тобто, новопризначені голови РДА, це можуть бути ті, які зараз працюють або  інші, мають можливість звільнити заступників або залишити їх працювати далі", — розповів він.

За словами Клюцевського, в 20 ліквідованих районах звільнять більше тисячі співробітників. Знову зможуть стати чиновниками тільки висококласні фахівці.

"Багато співробітників з РДА перейшли до новостворених об'єднаних територіальних громад, є співробітники, які збираються перейти. На жаль, частину неможливо працевлаштувати в зв'язку з відсутністю посад державної служби. Вони будуть або на ринку праці, або самостійно працевлаштовуватися. Я думаю, що деяким співробітникам, висококласним фахівцям в ліквідованих районах будуть запропоновані посади в новостворених РДА за умови, якщо вони будуть мати можливість переїхати до нових райцентрів. Нами проводиться робота по мінімізації кількості людей, які залишаться без роботи. Ми і в районах знаходимо робочі місці — і в школах, і в комунальних установах, щоб було менше безробітних. Є такі, які готові піти на пенсію достроково в зв'язку з віком", — пояснив чиновник.

Недостатньо досвідченим чиновникам доведеться перекваліфікуватися і шукати роботу самостійно.

"Думаю, менше половини не будуть чиновниками. Все залежить від професіоналізму людей, адже багато досвідчених фахівців, вони будуть затребуваними однозначно в об'єднаних територіальних громадах. А ті, хто пас задніх, скажімо так, не є достатньо кваліфікованими, досвідченими, вони, на жаль, не будуть затребуваними", — повідомив керівник апарату Харківської ОДА.

У новому складі райадміністрації повинні сформуватися до кінця березня 2021 року.

Нагадаємо, 19 січня президент Володимир Зеленський доручив головам ОДА повідомити голів ліквідованих РДА про звільнення. У Харківській області замість 27 районів створили сім — Богодухівський, Ізюмський, Красноградський, Куп'янський, Лозівський, Харківський і Чугуївський. Відповідно голів РДА також скорочують.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.