Чиновники розповіли, що буде з тарифами на тепло і воду в Харківській області
Тарифи на тепло, гарячу і холодну воду обіцяють залишити на рівні минулорічних. На газ і його розподіл встановили граничну ціну, за електроенергію передбачені компенсації.
До кінця опалювального сезону жителям Харківської області не підвищать тарифи на опалення, гарячу воду, холодне водопостачання і водовідведення. Про це повідомив радник голови Харківської обласної державної адміністрації Сергій Магдисюк.
Споживачі будуть платити за тарифами, які були в минулому році. У Харкові жителі платять 1539,50 гривні за гігакалорію теплової енергії (або 39,38 гривні за кубометр площі), 93,22 гривні за кубометр гарячої води з наявністю рушникосушки і 86,32 гривні — без такої. У Харківській області гігаколорія теплової енергії коштує від 647,196 гривні до 3276,52 гривні.
Вартість кубометра холодної води в Харкові становить 15,228 гривні, стоків — 9,216 гривні. У Харківській області за водопостачання платять від 7,716 гривні до 63 гривень, водовідведення — від 3,19 гривні до 45 гривень.
"Було проведено нараду уряду з Асоціацією міст України,"Нафогазом" і місцевими керівниками. Всі підтвердили свої наміри не підвищувати тарифи на опалення і гарячу воду до кінця цього опалювального сезону. Ми проводимо моніторинг Харківської області. Всі органи місцевого самоврядування підтвердили, що вони допрацюють до кінця опалювального сезону на рівні тих тарифів, які були прийняті ще в минулому році. Тобто тарифи на тепло, гарячу воду, а також додатково повідомляю — на водопостачання, водовідведення — підвищуватися до кінця опалювального сезону не будуть", — пояснив Магдисюк.
Крім того, Магдисюк нагадав, що з 1 лютого в Україні буде діяти гранична ціна на газ в розмірі 6,99 гривні і на розподіл газу — 1,79 гривні за кубометр (з ПДВ — 2,15 гривні) для Харківської області і 42 копійки (з ПДВ) — для Харкова. Однак споживачі зможуть побачити зменшення в платіжках тільки в березні, коли будуть оплачувати комунальні за лютий.
"Нова ціна на газ буде діяти з 1 лютого, тому на платіжках від постачальних компаній вона буде відображена в березні. Тобто, люди відчують рішення, яке напрацьовується урядом, в березні, коли підуть у відділення банку або через "Приват 24" будуть оплачувати газ, який вони спожили в лютому", — зазначив радник голови Харківської ОДА.
За його словами, в планах уряду — зобов'язати компанії надавати споживачам річну ціну на газ. Річний продукт зобов'яжуть постачальників показати цієї весни. Також в Україні хочуть укрупнити газзбути, що, на думку Магдисюка, зніме питання про "захмарні платіжки" за розподіл газу.
Відзначимо, станом на 21 січня 2021 року в Харківській області налічується 966 681 споживач газу. З них 954 543 — абоненти "Харківгаз Збуту", 12 138 — інших компаній.
Підтримати споживачів вирішили і мораторієм на нарахування пені і штрафів за газ за січень. Що стосується електроенергії, то підтримувати в цьому питанні будуть деякі категорії споживачів. Всього виділили на компенсації 1,4 мільярда гривень. Їх отримають:
- тим, хто проживає в будинках (в тому числі, в будинках готельного типу, квартирах і гуртожитках, сюди входить і сільська місцевість), обладнаних електроопалювальними установками, і які станом на 31 грудня 2020 року мали право на знижену ціну;
- споживачі, які проживають в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких немає систем централізованого теплопостачання (в тому числі в сільській місцевості);
- багатодітні, прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу.
Як писав KHARKIV Today, з 1 січня газ для жителів Харківської області подорожчав на 1,06 гривні. Тариф становить 9,9 гривні за кубометр. За розподіл газу споживачі платять 1,90 гривні. Обурені подорожчанням жителі неодноразово виходили з акціями протесту і перекривали траси. 18 січня на засіданні Кабінету міністрів України прийняли рішення про встановлення граничного тарифу на газ. Він становить 6,99 гривні і діє до закінчення опалювального сезону або карантину. На наступний день НКРЕП встановила граничну ціну на розподіл газу — 1,79 гривні.